betclic

Lubański: Cruyff był absolutnie fenomenalnym piłkarzem

Ostatnia aktualizacja: 25/03/16 20:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. catwalker/Shutterstock

W czwartek 24 marca zmarł Johan Cruyff. Legendarnego zawodnika Ajaksu Amsterdam i reprezentacji Holandii wspomina Włodzimierz Lubański, który wielokrotnie rywalizował z nim na boisku. - To był absolutnie fenomenalny piłkarz - mówi oficjalnej stronie Górnika legenda zabrzańskiego klubu.

Lubański był zszokowany wiadomością o śmierci Holendra, którego uważał za jednego z największych piłkarzy globu.- Dzisiaj w Belgii czy Holandii wszystkie stacje radiowe i telewizyjne bez przerwy mówią o jego śmierci, przypominają jego sylwetkę – zaznacza Lubański, który od wielu lat mieszka w Belgii.

- To był największy piłkarz na świecie z którym grałem, a właściwie przeciwko któremu występowałem. Nasza rywalizacja boiskowa miała miejsce przy okazji spotkań reprezentacji Polski z Holandią. Ale był też taki mecz, gdy jako zawodnik Lokeren graliśmy z Barceloną, w której występował Cruyff po przejściu z Ajaksu do Hiszpanii. Johan robił na mnie wielkie wrażenie jako dyrygent zespołu - dodaje.

- On cały czas podpowiadał kolegom, jak należy grać, jak zachowywać się na boisku. To był absolutnie fenomenalny piłkarz, którego stawiam na równi z takimi sławami jak Pele, Beckenbauer, Maradona czy Messi. Jego śmierć to wielka strata dla światowej piłki – kończy swoją wypowiedź legendarny gracz zabrzan.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!