betclic

Łukasz Kruczek: Pomagamy Kamilowi wrócić

Ostatnia aktualizacja: 25/12/15 16:29, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tadeusz Mieczyński, wikipedia

Łukasz Kruczek stwierdził, że kryzys z jakim zmaga się obecnie Stoch nie jest wcale największy w jego karierze i że sztab trenerski robi wszystko, żeby Kamil wrócił do dobrego skakania.

Opiekun polskiej kadry skoczków nie może być zadowolony z dotychczasowych występów. Jego podopieczni skaczą zdecydowanie poniżej oczekiwań i swoich możliwości. Z największym kryzysem zmaga się prawdopodobnie Kamil Stoch. Nasz złoty medalista olimpijski i mistrz świata w tym sezonie ma ogromne kłopoty z ustabilizowaniem formy. 

- To nie jest największy kryzys Kamila. Miał gorszy okres. Przytrafił się on jednak w innym momencie. To było latem 2013 roku. Wtedy rzeczywiście nie mieliśmy pomysłu na to, jak wyjść z tej sytuacji - zapewnił Łukasz Kruczek.

W dwóch ostatnich konkursach Pucharu Świata w Engelbergu Stoch zajmował odległe miejsca, a w drugich zawodach cudem awansował do pierwszej trzydziestki. Taka forma nie wróży dobrze przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni. Selekcjoner naszej kadry stwierdził, że sztab trenerski nie ratuje naszego skoczka, a tylko pomaga mu wrócić. - Pomagamy mu wrócić. Mówienie o ratowaniu Kamila to wyolbrzymianie sytuacji. Po prostu trzeba dać mu czas na spokojne skakanie - powiedział Kruczek.
Źródło: eurosport.onet.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!