betclic

Kruczek potwierdził rezygnację. Będzie nowy trener polskich skoczków

Ostatnia aktualizacja: 04/02/16 12:07, Komentarzy: 0

1
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Łukasz Kruczek potwierdził, że po zakończeniu sezonu odejdzie z funkcji trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Napisał o tym w specjalnym oświadczeniu.

Pierwszy o zmianach w sztabie kadry napisał "Przegląd Sportowy". Według dziennika wśród kandydatów na jego następców są Stefan Horngacher z Austrii i Słoweniec Vasja Bajc.

Sam Kruczek tłumaczy, że jego decyzja nie była efektem impulsu, lecz długich przemyśleń. 40-letni szkoleniowiec podkreśla, że działacze Polskiego Związku Narciarskiego nie wywierali na niego żadnych nacisków.

"Zamiar rezygnacji z prowadzenia kadry przedstawiłem podczas Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Kulm Prezesowi PZN Apoloniuszowi Tajnerowi, który przekazał tę informację wiceprezesom PZN Andrzejowi Wąsowiczowi i Andrzejowi Kozakowi, tak by było odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozpoczęcia kolejnego okresu przygotowawczego. (...) Chciałem, by zmiany następowały w sposób przemyślany, a nie pod wpływem emocji" - napisał Kruczek w oświadczeniu. 

Trener dodał też, że decyzja nie wpłynie na jego zaangażowanie w pracę.

"Wyniki Reprezentacji pozostają priorytetem dla mnie i całego sztabu oraz wszystkich zainteresowanych. Sezon kończy się zawodami pucharowymi w Planicy, więc pozostało do końca prawie 50 dni wytężonej pracy" - czytamy w oświadczeniu.

Polski Związek Narciarski potwierdził, że nie będzie żadnych zmian w funkcjonowaniu kadry do końca obecnego sezonu.

Kruczek był trenerem reprezentacji Polski w 2008 roku. W trakcie jego kadencji polscy skoczkowie osiągnęli sporo sukcesów. Największe odnosił Kamil Stoch, który zdobył dwa złote medale igrzysk olimpijskich w Soczi, mistrzostwo świata w 2013 roku oraz wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata w sezonie 2013/14. Poza tym drużyna polskich skoczków w 2013 i 2015 roku zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach świata.
Źródło: skijumping.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!