Łukasz Kubot w finale debla w Metz

smileimage9/Shutterstock
Łukasz Kubot i Edouard Roger-Vasselin pokonali w półfinałowym pojedynku Ravena Klaasena i Rajeeva Rama 2:0 - w setach 7:5, 7:6 (5).

Wcześniej w ćwierćfinale Polak wraz z Francuzem wygrali z hiszpańską parą Pablo Carreno-Busta - Guillermo Garcia Lopez. Tym razem na drodze Kubota i jego partnera - rozstawieni w turnieju z numerem 2 - stanęli tenisiści z RPA i USA - rozstawieni z numerem 3.

Oba sety były zatem bardzo zacięte i rozstrzygały się w zasadzie w ostatnich gemach. Pierwszego Kubot i Roger-Vasselin wygrali 7:5, w drugim doszło do tie-breaku, w którym pokonali rywali. Cały pojedynek trwał 93 minuty.

Polak i Francuz w fiale zmierzą się z najwyżej rozstawioną parą Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut.
Źródło: sportowefakty.wp.pl