Lyon rozbił Monaco, 7 goli w meczu na szczycie

Ostatnia aktualizacja: 08/05/16 07:58, Komentarzy: 0

0
0

Olympique Lyon pokonał na własnym stadionie AS Monaco 6:1 w meczu przedostatniej kolejki ligi francuskiej. Dla gospodarzy było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Po 36. minutach spotkania, drużyna prowadzona przez Bruno Genesio prowadziła 4:0, a goście grali w dziesiątkę. Bramki dla Lyon zdobyli Rachid Ghezzal, Alexandre Lacazette (dwie) i Mapou Yanga-Mbiwa, a czerwoną kartką ukarany został Lacina Traore. Po przerwie honorową bramkę dla Monaco zdobył Ricardo Carvalho, ale później kolejne trafienia zaliczyli Yanga-Mbiwa i Lacazette.

Dzięki wygranej Olympique Lyon zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma trzy punkty przewagi nad Monaco i o 22 gole lepszy bilans bramek.

Swoje spotkanie wygrało również PSG, które ma zapewniony tytuł mistrza kraju. Stołeczna drużyna wygrała na wyjeździe z GFC Ajaccio 4:0. Trzy gole strzelił dla niej Edinson Cavani, a jednego Zlatan Ibrahimović.

Porażkę poniosło natomiast Stade Rennes. Zespół z Bretani przegrał na wyjeździe 0:2 z Montpellier. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gości spędził Kamil Grosicki.