Lyon wygrał i awansował na drugie miejsce w tabeli

TeZeD17, wikipedia
Olympique Lyon pokonał na wyjeździe Toulouse 3:2 w meczu 35. kolejki ligi francuskiej. Drużyna prowadzona przez Bruno Genesio jest niepokonana od 21 lutego.

Wszystkie gole na stadionie w Tuluzie padły w drugiej połowie spotkania. Najpierw trafienie zaliczył Marcel Tisserand, a później bramkarza gospodarzy pokonali Clement Granier i Alexandre Lacazette. W 82. minucie spotkania Toulouse doprowadziło do remisu, po bramce Wissama Ben Yeddera, ale trzy minuty później wynik na 2:3 ustalił Corentin Tolisso.

Dzięki wygranej zespół z Lyonu awansował na drugie miejsce w tabeli. Ma jeden punkt przewagi nad AS Monaco, które w niedzielę zmierzy się ze Stade Rennes. Toulouse po porażce ma trzy punkty straty do bezpiecznej strefy.

Kolejnym rywalem Olympique Lyon będzie Gazelec Ajaccio. Toulouse w następnej serii gier zmierzy się z Saint Etienne.