betclic

Maciej Wilusz wróci zimą do Lecha

Ostatnia aktualizacja: 05/01/16 14:10, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Działacze Lecha Poznań postanowili zakończyć wypożyczenie Macieja Wilusza do Korony Kielce – poinformowano na portalu "Kolejorza". Środkowy obrońca wróci do drużyny mistrzów Polski w poniedziałek.

Wilusz jest wychowankiem Śląska Wrocław, z którego w 2005 roku trafił do holenderskiego Heerenveen. Później bronił barw Sparty Rotterdam, MKS-u Kluczbork i GKS-u Bełchatów. Do Lecha przeszedł w lipcu 2014 roku.

Środkowy obrońca został wypożyczony do Korony pod koniec sierpnia. W bieżącym sezonie rozegrał 13 meczów w Ekstraklasie. W sześciu z nich, "Złocisto-Krwiści" nie stracili gola.

– Najważniejszym celem, jaki chcieliśmy osiągnąć wypożyczając Macieja Wilusza do Korony Kielce był możliwie najbardziej skuteczny powrót zawodnika do formy po leczonej przez pół roku kontuzji. Szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce. To prawdziwy profesjonalista, który podchodzi do swojego zawodu w sposób wzorowy. Jestem przekonany, że będzie mocno walczył o miejsce w wyjściowym składzie trenera Urbana – powiedział wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski.

Wilusz będzie rywalizował o miejsce w składzie z Marcinem Kamińskim, Paulsem Arajuurim i Tamasem Kadarem. Piłkarze Jana Urbana zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli Ekstraklasy.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela