betclic

Mączyński: Pierwszym krokiem będzie wyjście z grupy

Ostatnia aktualizacja: 16/12/15 16:35, Komentarzy: 1

0
1
Fot. MediaPictures.pl/Shutterstock

28-letni pomocnik reprezentacji Polski, Krzysztof Mączyński przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż podstawowym celem, który będą chcieli osiągnąć na przyszłorocznych mistrzostwach Europy we Francji jest wyjście z grupy.

Biało-Czerwoni na Euro 2016 zagrają w grupie C. Zmierzą się w niej z Niemcami, Ukrainą oraz Irlandią Północną. Pierwszy mecz podopieczni Adama Nawałki rozegrają 12 czerwca w Nicei (godz. 18:00).

- Uważam, że jest to dobra grupa, ale każdy przeciwnik z grona dwudziestu czterech drużyn jest wymagający. Trzeba pozytywnie patrzeć w przyszłość, przygotować się odpowiednio pod względem fizycznym i mentalnym, bo każdy mecz będzie arcyważny - powiedział 28-letni pomocnik, cytowany przez "wisla.krakow.pl".

- Przede wszystkim jest to turniej, który ma swoje zasady, gdyż rozgrywa się wyłącznie jedno spotkanie w grupie. Dlatego trzeba być maksymalnie skoncentrowanym od pierwszego do ostatniego pojedynku - kontynuował.

- Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Wyniki, które dotychczas osiągnęliśmy, podbudowały nas, Polaków, i każdy ma większe wymagania w stosunku do reprezentacji. Też mamy swój cel i będziemy chcieli go zrealizować. Pierwszym krokiem będzie wyjście z grupy i o to będziemy się bili - zaznaczył.

- Przypadkiem nie znaleźli się w tym gronie i tak jak powiedziałem wcześniej, słabych drużyn już nie ma. Będzie trzeba wspiąć się na wyżyny i bardzo dobrze przygotować do pierwszego spotkania, a boisko zweryfikuje wszystko - dodał doświadczony pomocnik Białej Gwiazdy.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior
Lloris92
Zarejestrowany od: 555 dni
Ilość komentarzy: 42
Oceny: +329
21.12.2015 / 15:04:18
"Przede wszystkim jest to turniej, który ma swoje zasady, gdyż rozgrywa się wyłącznie jedno spotkanie w grupie." a to ciekawe, bo mi się wydaje że 3 spotkania są w grupie... nie wiem kto zrobił błąd czy Mączyński czy redaktor