Mączyński: Trener zadecyduje, czy zagram z Irlandią

Ostatnia aktualizacja: 07/06/16 21:04, Komentarzy: 1

0
1

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2016 zremisowała 0:0 z Litwą. Spotkanie rozegrane zostało w Krakowie. - Teraz mamy tydzień do najbliższego starcia we Francji, gdzie rozpoczniemy już przygotowania na całego - przyznał po ostatnim gwizdku sędziego Krzysztof Mączyński.

Pomocnik Biało-Czerwonych podsumował organizację meczu przy R22. - Murawa jest w bardzo dobrym stanie. Włodarze klubu zadbali, abyśmy mogli zagrać na odpowiednio przystosowanym boisku. To była czysta przyjemność. Występ w reprezentacji na stadionie w Krakowie cieszy dodatkowo. Życzyłbym sobie, aby odbywało się tu więcej meczów, bo widzieliśmy, że atmosfera na trybunach była bardzo fajna - powiedział 29-latek cytowany przez oficjalną witrynę krakowian.

Mączyński na boisko wyszedł w podstawowej jedenastce i już od pierwszych minut na własnej skórze doświadczył agresywnych ataków rywali. - Były to bardzo nieładne zagrania Litwinów, ale taka jest piłka nożna. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że ostre ataki są wliczone w nasz zawód. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło - ocenił „Mąka”.

Pomocnik Białej Gwiazdy wystąpił tylko w pierwszej połowie spotkania, ale już wcześniej wiedział, że tak potoczą się jego poniedziałkowe losy. - Trener przed meczem uprzedzał nas, że dokona większej liczby zmian, jest to traktowane w formie treningu. Ostatnio zagrałem osiemdziesiąt minut, dzisiaj czterdzieści pięć. Teraz mamy tydzień do najbliższego starcia we Francji, gdzie rozpoczniemy już przygotowania na całego - zaznaczył zawodnik Białej Gwiazdy.

Zawodnik nie chce spekulować, czy znajdzie się w pierwszej jedenastce przeciwko Irlandii Północnej. - To trudne pytanie, gdyż decyduje trener. Ode mnie zależy tyle, że muszę dać z siebie sto procent na treningu i udowodnić przydatność do zespołu. Selekcjoner stwierdzi, który z nas będzie występował obok Grześka z przodu - podsumował.