Magda Linette odpadła z Australian Open

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie Australian Open. Polka przegrała z Mandy Minellą z Luksemburga 5:7, 4:6. Dl
a Polki to już czwarta z rzędu porażka w turnieju wielkoszlemowym.

Początek spotkania był udany dla Linette. Polka przełamała rywalkę w czwartym gemie, dzięki czemu objęła prowadzenie 3:1. Nasza tenisistka nie była jednak w stanie utrzymać prowadzenia - szybko przegrała gema przy własnym podaniu. Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się w jedenastym gemie. Polka serwowała, ale nie była w stanie wygrać ani jednej piłki. Pierwszą partię przegrała 5:7.

Drugi set od początku przebiegał po myśli Minelli. Zawodniczka z Luksemburga przełamała Linette już w pierwszym gemie. To ustawiło cały przebieg seta. Polka najbliżej odrobienia strat była przy stanie 3:4, gdy miała break pointa. Minella oddaliła jednak zagrożenie, a Linette nie była już w stanie odwrócić losów pojedynku. Drugiego seta przegrała 4:6.

Magda Linette - Mandy Minella 5:7, 4:6
Źródło: sport.tvp.pl