betclic

"Majewski musiał wybrać Lecha, nie miał wyjścia"

Ostatnia aktualizacja: 05/06/16 23:09, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Błażej Telichowski doradzał Radosławowi Majewskiemu transfer do Kolejorza. - Przed przyjazdem do Poznania pytał mnie o klub i miasto. A ja jako kibic Lecha co mogłem powiedzieć? Radek nie miał wyjścia - śmieje się były obrońca poznańskiej drużyny.

Obaj piłkarze znają się z czasów wspólnej gry dla Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Kontaktowali się nawet w trakcie ostatniego pobytu Majewskiego przy Bułgarskiej, gdy ten przechodził testy medyczne i podpisywał trzyletni kontrakt z Lechem. – Rozmawialiśmy, a Radek pytał mnie o to, gdzie może zamieszkać. Utrzymywaliśmy kontakt od czasu wspólnej gry, czasami do siebie pisaliśmy - mówi Telichowski w rozmowie z oficjalną witryną Lecha.

Majewski ostatni rok spędził w lidze greckiej. Wcześniej występował w Anglii w barwach Nottingham Forest i Huddersfield. - To bardzo dobrze wyszkolony technicznie piłkarz. Niezwykle pracowity i profesjonalnie podchodzący do swoich obowiązków. Często po treningach zostawał w klubie, pracował nad swoimi mankamentami, by stać się lepszym zawodnikiem - komplementuje swojego kolegę Telichowski.

Jego zdaniem 29-latek będzie dużym wzmocnieniem Kolejorza. - Ostatnio jego kariera nie poszła w dobrym kierunku, ale to chłopak z dużym potencjałem. Charakteryzuje go nie tylko pracowitość, ale też ambicja. Dysponuje dobrym przeglądem pola. Potrafi zagrać taką piłkę, że nic tylko strzelać - przyznaje były piłkarz poznańskiej ekipy.

Telichowski jest przekonany, że pomocnik szybko odnajdzie się w nowym otoczeniu. - To pozytywny i wesoły chłopak, który nie będzie miał problemu z aklimatyzacją. Takie osoby są w szatni bardzo potrzebne. W Lechu może się odbudować i jestem pewien, że pomoże tej drużynie osiągnąć w przyszłym sezonie dobry wynik - kończy 31-letni obrońca.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Senior
pryszczata_bestia
Zarejestrowany od: 1284 dni
Ilość komentarzy: 728
Oceny: +3944
Kibicuje:
Warta Poznań Wigry Suwałki
06.06.2016 / 08:11:42
Wilda zaprasza Majewskiego :)
Senior
PoprostuM
Zarejestrowany od: 561 dni
Ilość komentarzy: 622
Oceny: -2797
Kibicuje:
Manchester United Juventus Turyn Włochy Polska
05.06.2016 / 23:59:25
/ -11
liczyłem że jego kariera rozwinie się inaczej, pamiętam po pierwszym sezonie w Nottingham forest że mało brakowało a awansowali by do premiership, majewski świetnie sie prezentował no ale żaden klub go stamtąd nie wyciągnął a teraz patrzę 29 lat.. powodzenia w lechu

Tabela