betclic

Małachowski: Chcę walczyć o złoto w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 29/08/16 21:03, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Mitch Gunn / Shutterstock.com

Pior Małachowski przyznał, że chce walczyć o złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Jeśli jednak nie będzie na poziomie umożliwiającym walkę o podium, zakończy karierę.

Małachowski podczas igrzysk w Rio de Janeiro był bardzo blisko zdobycia złotego medalu. Christian Harting zepchnął go na drugie miejsce dopiero ostatnim rzutem

- On też ciężko trenował. Zrobił to, co miał zrobić, wyszło mu to najlepiej, lepiej niż mnie. Taki jest sport. Ja nie patrzę wstecz, bo nie mogę już tego zmienić. To już historia. Nikt nie ma to wpływu - mówił Małachowski na konferencji prasowej po spotkaniu z premier Beatą Szydło.

Po olimpijskim konkursie nasz dyskobol zapowiedział, że zamierza startować do igrzysk olimpijskich w Tokio. Chciałby tam zdobyć złoty medal olimpijski. Obecnie ma w dorobku dwa srebro - pierwsze zdobył w Pekinie w 2008 roku, drugie niedawno w Rio de Janeiro.

- Zobaczymy, co ze zdrowiem. Jeżeli będę rzucał na takim poziomie jak teraz, a sport będzie mi sprawiał frajdę, jak to tej pory sprawia, to będę walczył o złoty medal. Jeśli jednak będę rzucał po 62-63 metry, niestety będę musiał podziękować wszystkim za kibicowanie, za chwile, w których byli razem ze mną - przyznaje nasz wicemistrz olimpijski.
Źródło: sport.interia.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!