betclic

Małysz o polskich skoczkach: Nikt nie wie, co się dzieje

Ostatnia aktualizacja: 23/12/15 09:55, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Andrey Yurlov / Shutterstock.com

Polscy skoczkowie słabo rozpoczęli nowy sezon Pucharu Świata. Ich kiepskie występy są zaskoczeniem także dla Adama Małysza.

Na razie najlepiej z reprezentantów Polski zaprezentował się Kamil Stoch, który zajął szóste miejsce podczas konkursu w Niżnym Tagile. Poza nim w szerokiej czołówce pucharowych zawodów był tylko Stefan Hula - dziesiąty skoczek rywalizacji w Lillehammer. 

Podczas pierwszej części sezonu więcej było wpadek, niż powodów do radości. Fatalne występy zaliczał nawet Stoch, który nie zakwalifikował się do konkursowej pięćdziesiątki w pierwszym konkursie w Niżnym Tagile.

- Chyba ani trenerzy, ani zawodnicy nie bardzo wiedzą, co się dzieje. Rozumiem ich, bo sam miałem chwile, gdy nie chciałem słyszeć pytań "co się dzieje?" - mówi Małysz w rozmowie z "Super Expressem".

Polscy skoczkowie z bardzo dobrej strony prezentowali się latem. Teraz jednak nic nie funkcjonuje na odpowiednim poziomie.

- Po tym, co działo się latem, nie było powodów przypuszczać, że zimą będzie źle. Znakomite były treningi w kraju przed samym sezonem zimowym. Teraz wszystkim zdarzają się tylko pojedyncze dobre skoki, zaś stabilności kompletnie brak - przyznaje Małysz. 

- Stworzyliśmy świetny team, który dotąd funkcjonował dobrze, a teraz przyszło zatrzymanie, a nawet regres. Może świat poszedł do przodu, a my nie? - zastanawia się Małysz.
Źródło: Super Express
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!