Mamy ósmy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio! Monika Michalik brązową medalistką w zapasach

Skibip67, wikipedia
Monika Michalik pokonała Inną Trażukową 6:3 i zdobyła brązowy medal w zapasach w stylu wolnym w kategorii wagowej do 63 kg.

Po pierwszej rundzie Monika Michalik przegrywała 0:1 - nasza zawodniczka została ukarana za pasywną walkę. W drugiej polska zapaśniczka szybko wyszła na prowadzenie 2:1, wykonując obejście. Rosjanka zdołała wyrównać, ale za moment Polka wykonała drugie obejście i prowadziła już 4:2. Michalik przed końcem walki zdobyła jeszcze dwa punkty, a przeciwniczka była w stanie odpowiedzieć tylko jednym. Nasza zawodniczka wygrała z rywalką z Rosji 6:3 i zdobyła brązowy medal.

Polka mogła walczyć o brązowy medal dzięki repasażom. W pierwszej walce nasza zawodniczka uległa wyraźnie Japońce Kawai Risako 0:5. Jej rywalka doszła jednak do finału turnieju olimpijskiego, co umożliwiło polskiej zapaśniczce walkę o dalsze rundy.

W kolejnej zmierzyła się z mistrzynią Europy, Anastaziją Grigorjevą. Polka pokonała Łotyszkę 5:2 i dzięki temu mogła powalczyć o brązowy medal z Rosjanką Inną Trażukową.

To ósmy medal Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni mają w tej chwili na koncie dwa złota, dwa srebra oraz cztery brązowe medale.