Manchester City gromi, 5 goli Aguero w 20 minut! [video]

Jaggat Rashidi/Shutterstock
Manchester City pokonał na własnym stadionie Newcastle United 6:1 w spotkaniu ósmej kolejki ligi angielskiej. Pięć bramek dla zespołu "The Citizens" strzelił Sergio Aguero.

Pierwszego gola zdobyli goście. Na listę strzelców w 18. minucie gry, wpisał się Aleksandar Mitrović. Wynik 0:1 utrzymywał się do 42. minuty spotkania. Wtedy pierwsze trafienie zaliczył Aguero.

Po zmianie stron, piłkarze Manchesteru w ciągu 17. minut zdobyli pięć goli. Cztery razy bramkarza rywali pokonał Aguero, a raz Kevin De Bruyne. Dzięki pięciu zdobytym golom, argentyński napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców. 27-latek ma na swoim koncie siedem trafień.

W innym sobotnim meczu AFC Bournemouth zremisowało u siebie 1:1 z Watfordem. Gola na 1:0 dla "Wisienek" strzelił Glenn Murray w 28. minucie gry. Wyrównał chwilę przed przerwą Odion Ighalo, który wykorzystał błąd Artura Boruca. Polski bramkarz, próbując podać piłkę do partnera, skiksował i wyłożył ją Nigeryjczykowi na pustą bramkę. Dla 26-letniego napastnika było to piąte trafienie w Premier League. Gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale Murray w 85. minucie gry, nie wykorzystał rzutu karnego.

Swoje mecze, poza Manchesterem wygrały również zespoły Crystal Palace, Stoke City i Leicester City. Spotkanie Sunderlandu z West Hamem zakończył się remisem 2:2.

Dzisiaj w Premier League odbędzie się jeszcze jeden mecz. Chelsea Londyn na Stamford Bridge zmierzy się z Southamptonem.