betclic

Manchester City lepszy od Arsenalu! Zawodnicy Guardioli przegrywali po pierwszej połowie, ale zdołali wygrać

Ostatnia aktualizacja: 18/12/16 18:51, Komentarzy: 25

9
25

Manchester City pokonał na własnym stadionie Arsenal 2:1 w hitowym starciu siedemnastej kolejki Premier League.

W pierwszej połowie zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Jej autorem był Theo Walcott. W piątej minucie Anglik otrzymał zagranie od Alexisa Sancheza, wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Claudio Bravo.

Chwilę później podopieczni Josepa Guardioli mieli doskonałą okazję do wyrównania. Znakomitą sytuację zmarnował jednak Raheem Sterling.

To, co nie udało się "The Citizens" tuż po utracie bramki, powiodło się na początku drugiej połowy. W 47 minucie David Silva posłał piłkę górą do Leroya Sane, a ten uderzeniem po ziemi koło słupka umieścił piłkę w siatce.

W 72 minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Raheema Sterlinga. Anglik zbiegł z piłką ze skrzydła w pole karne, mijając Nacho Monreala, i strzałem w krótki róg pokonał Petra Cecha.

Zawodnicy Josepa Guardioli ostatecznie pokonali na Etihad Stadium "Kanonierów" 2:1. Dzięki zwycięstwu Manchester City awansował na drugą pozycję w Premier League. Ma dwa punkty przewagi nad Liverpoolem - rozegrał mecz mniej - oraz Arsenalem, który z 34 punktami plasuje się na czwartej pozycji.

18.12.2016 / 20:24:46
Czemu Arsenal wychodzi taki śpiący zawsze na te drugie polowy, co oni w tej szatni robią ? Hmmm.
ayufan
Zarejestrowany od: 590 dni
Ilość komentarzy: 676
Oceny: +2594
Bayern Monachium Vegalta Sendai Japonia Lech Poznań Polska FC Bayern Monachium II
18.12.2016 / 20:05:43
Przy takiej polityce transferowej to czwarte miejsce i tak jest dużym sukcesem.
Oceny: +30978
Liverpool FC Napoli Wisła Kraków Polska Sevilla Guangzhou Evergrande Termalica Nieciecza
18.12.2016 / 19:02:26
W pierwszej polowie Arsenal gral madrze, niestety w drugiej polowie dlugimi momentami tak jakby nie istnial... posiadanie pilki tym razem przynioslo wymierny skutek podopiecznym Pepa Guardioli i The Citizens wygrali zasluzenie ten mecz.
robin hood
Zarejestrowany od: 1641 dni
Ilość komentarzy: 803
Oceny: +13953
Argentyna Brazylia Manchester City Leicester City FC AC Milan Włochy Polska FC Barcelona Real Madrid II
18.12.2016 / 19:00:53
Arsenal mial duzo sxczescia ze tylko tak sie skonczylo.W sumie 4 miejsce nie jest zle
18.12.2016 / 18:56:32
To co zagrał Arsenal to była jakaś katastrofa. Beznadziejny mecz, nic kompletnie nie grali.
schnor25
Zarejestrowany od: 1702 dni
Ilość komentarzy: 1148
Oceny: +8948
Arsenal Londyn Pogoń Szczecin
18.12.2016 / 19:08:51
Pierwsza połowa nie była zła, ale to co zaprezentowali w drugiej połowie - dramat. To jest niechlubna specjalność Arsenalu, tracić bramkę w pierwszych 5-10 minutach drugiej połowy. Ile razy to było przerabiane i dalej występują braki w koncentracji/ustawieniu. Byli jak dzieci we mgle, proste podania stawały się najtrudniejszą czynnością na świecie. Dodatkowo szybko stali się zrezygnowani + zmęczeni (np. szarpiący, biegający Alexis). Mnie forma i wyniki nie dziwią. Co roku jest to samo, ogromne nadzieje przed sezonem, które gasną z każdym miesiącem. Co prawda do końca sezonu daleka droga, ale póki co wszystkie znaki na niebie mówią, że sezon skończy się ponownie w lutym/marcu, a potem zacznie się walka z Tottkami o 4 lokatę.
evertos
Zarejestrowany od: 215 dni
Ilość komentarzy: 1577
Oceny: +6404
Arsenal Londyn Legia Warszawa II Polska U17
18.12.2016 / 18:56:12
pierwsza polowa byla dobra w drugiej w ogole arsenalu nie bylo . jako kibic afc znam juz te historie i znow bedzie jak co roku 4 miejsce 1/8 koniec.
HancockKlopp
Zarejestrowany od: 373 dni
Ilość komentarzy: 2138
Oceny: -9516
18.12.2016 / 18:54:07
Brawo Wenger - przegrać z drużyna bez ich czołowego napastnika w składzie to tylko ty potrafisz.
Bellerin
Zarejestrowany od: 455 dni
Ilość komentarzy: 406
Oceny: -3711
Arsenal Londyn PSG Borussia Dortmund Real Madryt
18.12.2016 / 18:56:19
Wenger po raz kolejny udowodnil, ze jest specjalista od porazek.
luNq69
18.12.2016 / 22:08:08
napisal "niby" kibic Arsenalu, pamietaj ze tata tylko czeka az mama zasnie, szykuj dwunastnice
18.12.2016 / 19:25:29
@Bellerin Spokojnie dziecko, nie ma co się denerwować. Widać, że sam właściciel tego klubu ma gdzieś sukcesy, i zależy jemu tylko na maksymalizacji zysków w jego firmie. Widać to chociażby po jego wypowiedziach oraz transferach jakie dokonuje Arsenal, a jakie reszta czołówki, Arsenal to takie "Angielskie BVB" czyli klub z polityką transferową w stylu "za jak najmniej chce dostać jak najwięcej" i przez to skąpstwo transferowe życzę im żeby spadli na środek tabeli, żeby nie było premii za awans do LM wtedy może właściciel tego klubu strzeli się w czoło i zacznie dawać konkretne pieniądze na transfery.Ile to już było plotek, kogo to Arsenal ma pozyskać, i zawsze na plotkach się kończyło, a kibice tego klubu żyją złudną nadzieją, (podobnie jak kibice BVB) że im się uda wygrać mistrzostwo a każdy wie, że bez porządnego napastnika, przy wiecznym bawieniu się w jakieś pół środki typu Perez nie ma na to szans.
18.12.2016 / 18:53:32
ile jeszcze zamierzamy to tolerować. Wiecznie walka o 3,4 miejsce i 1/8 LM. Ile jeszcze sie pytam? Ten zarzad w tym arsenalu, ale musi miec wyjebane na wyniki, bo widac, ze z wengerem juz nic sie nie zmieni. Bylo to widac pare lat temu juz
Luisi
Zarejestrowany od: 981 dni
Ilość komentarzy: 219
Oceny: +1554
Chelsea Londyn
19.12.2016 / 00:43:19
Trafiłeś w sedno, zarząd Arsenalu ma wyjebane na wyniki, dlatego skąpią na transfery, bo po co wygrywać trofea, jak można liczyć pieniążki z koszulek, albo ze sprzedaży młodych, perspektywicznych zawodników, których się ukształtowało. To jest główna przywara Arsenalu, nawet nie Wenger, tylko zacofany zarząd, który za nic ma futbol.