Manchester City przerwał serię meczów bez wygranej

charnsitr/Shutterstock
Manchester City pokonał na własnym stadionie Southampton 3:1 w meczu czternastej kolejki ligi angielskiej. Dla drużyny prowadzonej przez Manuela Pellegriniego było to pierwsze zwycięstwo od 3 listopada.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Kevin de Bruyne w dziewiątej minucie gry. Belgijski pomocnik otrzymał podanie od Raheema Sterlinga i z bliskiej odległości trafił do pustej bramki. Jedenaście minut później było 2:0. Fabian Delph oddał strzał z dystansu, a piłka odbiła się od jednego z rywali i wpadła do bramki. Dla reprezentanta Anglii było to pierwsze trafienie w barwach nowego klubu.

Goście zdołali odpowiedzieć cztery minuty po przerwie. Sadio Mane dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a Willy'ego Caballero strzałem głową zaskoczył Sadio Mane. Wynik spotkania na 3:1 ustalił w 70. minucie meczu, Aleksandar Kolarov.

W innym sobotnim spotkaniu, AFC Bournemouth zremisowało u siebie 3:3 z Evertonem. W doliczonym czasie gry, gola dla gości strzelił Ross Barkley, a chwilę później do wyrównania doprowadził Junior Stanislas. Artur Boruc znalazł się poza kadrą meczową "Wisienek".

Liderem ligi angielskiej jest obecnie Manchester City, który ma na swoim koncie 29 punktów. Kolejne miejsca zajmują Leicester City i Manchester United. Oba zespoły zmierzą się ze sobą dzisiaj na King Power Stadium. Mecz rozpocznie się o godz. 18:30.