Manchester City zmiótł zespól Polaka w Pucharze Anglii. Wielki powrót Kevina De Bruyne [WIDEO]

Screen DAZN
Manchester City bezproblemowo rozbił Huddersfield 5:0 (2:0). Zespół Michała Helika stanowił jedynie tło dla rywali z Premier League.
Manchester City dość długo czekał na otwarcie wyniku w Pucharze Anglii. Defensywa gości została przełamana w 33. minucie, gdy swoją okazję wykorzystał Phil Foden. Zachęceni gospodarze podwyższyli błyskawicznie, gdyż w 37. minucie do siatki trafił Julian Alvarez.
Julian Alvarez i Jack Grealish w meczu z Huddersfield
Screen DAZN
Po zmianie stron blisko kolejnego gola dla faworytów był Oscar Bobb. Młody Norweg popisał się indywidualną akcją, ale nie był w stanie jej wykończyć. W 57. minucie boisko opuścił Jack Grealish, za którego wszedł Kevin De Bruyne. Reprezentant Belgii pojawił się na boisku pierwszy raz od sierpnia 2023 roku, gdy doznał kontuzji w meczu z Burnley.
Utalentowany pomocnik zdołał błysnąć już przeciwko Huddersfield, ale zanim to nastąpiło, to swoje trafienie dorzucił Phil Foden. Reprezentant Anglii idealnie przymierzył zza pola karnego. W 74. minucie zaś De Bruyne doskonale podał do Jeremy'ego Doku, a ten zdał rywalom kolejne bolesne uderzenie.
Ostatecznie Huddersfield nie zdołało odpowiedzieć nawet trafieniem honorowym. Zespół Michała Helika, który rozegrał całe spotkanie, oddał zaledwie dwa strzały i żaden z nich nie mógł zaskoczyć Stefana Ortegi. Tym samym to ekipa "The Citizens" pewnie wygrała 5:0 (2:0) i awansowała do 1/16 finału FA Cup.
Puchar Anglii: Rozlosowano pary trzeciej rundy
Hubert Kowalczyk07 Jan · 16:59