Manchester United awansował do półfinału po dogrywce! Asysta Teodorczyka przy golu Anderlechtu

Mitch Gunn/Shutterstock
Manchester United pokonał po dogrywce Anderlecht Bruksela 2:1 i awansował do półfinału Ligi Europy.

"Czerwone Diabły" objęły prowadzenie już w dziesiątej minucie. Henrich Mchitarjan otrzymał piłkę na szesnastym metrze i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali.

Gospodarze z prowadzenia cieszyli się jednak tylko nieco ponad dwadzieścia minut. Do wyrównania doprowadził Sofiane Hanni. Jeden z zawodników Anderlechtu trafił w poprzeczkę, pika spadła pod nogi Łukasza Teodorczyka, ale ten na tyle nieporadnie zabierał się z piłką, że wyręczył go wspomniany Hanni, pakując piłkę do siatki.

W drugiej połowie zawodnicy Jose Mourinho ponownie byli bliscy prowadzenia. W 67 minucie sam na sam z golkiperem belgijskiej drużyny znalazł się Marcus Rashford, ale nie potrafił wykorzystać tej doskonałej okazji.

Chwilę później znakomitą szansę miał Zlatan Ibrahimović, lecz kapitalną interwencją popisał się Martinez Ruben.

W 79 minucie Łukasz Teodorczyk opuścił boisko.

W dogrywce to podopieczni Jose Mourinho mieli przewagę. Dążyli do zdobycia bramki, ale albo byli nieskuteczni - pudło Fellainiego - albo świetnie spisywał się golkiper rywali - uderzenie Mchitarjana.

Gospodarze w końcu jednak dopięli swego. Fellaini zgrał piłkę do Rashforda w polu karnym, ten wymanewrował obronę i płaskim strzałem podwyższył na 2:1.