Manchester United gromi i awansuje do LM

Mitch Gunn/Shutterstock
Manchester United pokonał bez najmniejszych problemów na wyjeździe Club Brugge 4:0 (1:0) i wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W kolejnej rundzie najbardziej elitarnych rozgrywek w Europie zagrają także gracze CSKA Moskwa.

Przekonujące zwycięstwo Czerwone Diabły zawdzięczają przede wszystkim Wayne'owi Rooney'owi. Były gracz Evertonu w starciu z belgijskim zespołem zanotował bowiem hattricka. Bramkę dla przedstawiciela Premier League zdobył również Ander Herrera.

Dużo więcej emocji było w rywalizacji na Arenie Chimki, gdzie walczące do ostatnich chwil CSKA Moskwa wyeliminowało rzutem na taśmę z gry w dalszej rundzie portugalski Sporting. Decydującego o awansie gola strzelił w 85. minucie starcia Ahmed Musa.

Warto jednak zaznaczyć, iż trzy minuty wcześniej prawdopodobnie prawidłową bramkę strzeliła drużyna gości. Arbiter w ostatecznym rozrachunku zdecydował się jednak przerwać grę i anulował trafienie, które mogło zupełnie odmienić historię tego pojedynku na korzyść podopiecznych Jorge Jesusa.

Dodatkowo w samej końcówce ekipa z Estadio Jose Alvalade musiała grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką za brutalny atak uniesioną nogą ukarany został Joao Mario.