Manchester United i Ajax Amsterdam w finale Ligi Europy! Asysta Rybusa [VIDEO]

cristiano barni/Shutterstock
Ajax Amsterdam i Manchester United - to finaliści Ligi Europy. Olympique Lyon pokonał holenderski zespół w rewanżu 3:1. "Czerwone Diabły" natomiast zremisowali z Celtą Vigo 1:1.

Podopieczni Jose Mourinho objęli prowadzenie w siedemnastej minucie. Kapitalne dośrodkowanie w pole karne posłał Marcus Rashford, a wykończył je Marouane Fellaini strzałem głową z bliska tuż obok słupka.

W drugiej połowie lepiej prezentowali się goście, którzy w końcu doprowadzili do remisu. W 85 minucie strzałem głową Sergio Romero pokonał Facundo Roncaglia.

"Czerwone Diabły" ostatecznie zremisowały z Celtą Vigo 1:1 i awansowały do finału.

W drugim spotkaniu strzelanie zaczął Kasper Dolberg. Młody napastnik w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad golkiperem rywali.

Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali jednak wyjść na prowadzenie i dokonali tej sztuki w dwie minuty. Najpierw w 45 minucie rzut karny wykorzystał Alexandre Lacazette, a chwilę później wykończył świetną akcję Nabila Fekira, wbijając piłkę z najbliższej odległości.

W 75 minucie na boisku pojawił się Maciej Rybus. Sześć minut później Polak zanotował asystę. Po jego dośrodkowaniu bramkę głową zdobył Rachid Ghezzal.

Więcej bramek w Lyonie już nie zobaczyliśmy i to Ajax awansował do finału Ligi Europy.