betclic

"Manchester United nie gra nudnej piłki"

Ostatnia aktualizacja: 04/12/15 12:08, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Mitch Gunn / Shutterstock.com

Slaven Bilić uważa, że Manchester United wcale nie gra nudnego futbolu. To jeden z zarzutów ekspertów i kibiców w stosunku do Louisa van Gaala.

- Niektórzy twierdzą, że Manchester United gra nudny futbol, ale nie jestem pewien, skąd taka opinia. Przecież wygrywają i nie tracą goli - mówi menedżer West Hamu.

- To zespół, który utrzymuje się przy piłce, a nie oddaje ją przeciwnikowi i tylko się broni. Można mówić, że taka piłka jest czasami nudna, ale oni kontrolują grę i zawsze chcą wygrywać. To efektywny sposób gry, bo są wysoko w tabeli - uważa Bilić.

- Można powiedzieć, że Manchester United jest inny niż wcześniej. Zwłaszcza w meczach domowych, gdy rywale bronią bardzo głęboko. Przeciwko takim drużynom nie można grać bezpośrednio i w wysokim tempie, bo do tego niezbędne są przestrzenie między liniami, które w takich przypadkach są trudne do znalezienia. Za czasów Aleksa Fergusona grali szybciej, bardziej "elektrycznie", bombardując pole karne - dodał Chorwat.

Obie drużyny zmierzą się w sobotę na Old Trafford. Początek meczu o 16.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz
Senior
semafor
Zarejestrowany od: 585 dni
Ilość komentarzy: 735
Oceny: +3840
Kibicuje:
Argentyna Manchester City Borussia Dortmund FC Barcelona Atlético Madryt Sevilla
04.12.2015 / 16:03:05
MU ogladam zawsze powtorke, i zawsze, prawie zawsze przewijam, moze to niesprawiedliwe, ale mam to samo ostatnio z PSG i paroma innymi.

Tabela