Manchester United pokonał FK Rostów i awansował dalej. AS Roma nie zdołała odrobić strat z Lyonu

Vlad1988/Shutterstock
Manchester United pokonał na własnym stadionie FK Rostów 1:0 i awansował do kolejnej rundy. W ćwierćfinale zameldowali się także piłkarze Olympique Lyon.

Na Old Trafford zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. W 71 minucie z prawego skrzydła dośrodkował Henrich Mchitarjan, piłkę piętką przedłużył Zlatan Ibrahimović, a bramkę z bliska zdobył Juan Mata.

Prowadzenie w Rzymie najpierw objęli goście. W 16 minucie Mathieu Valbuena dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony boiska, a Alissona po uderzeniu głową pokonał Mouctar Diakhaby.

Odpowiedź rzymian była błyskawiczna. Tym razem mieliśmy rzut wolny po drugiej stronie boiska. W pole karne dośrodkował Daniele De Rossi, a piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował Kevin Strootman.

W 60 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Stephan El Shaarawy przedarł się na lewym skrzydle, dośrodkował płasko w pole karne, a piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Lucas Tousart.

Więcej goli już jednak nie zobaczyliśmy. AS Roma wygrała 2:1, ale po porażce 2:4 na wyjeździe, swoją przygodę w Lidze Europy zakończyła na 1/8 finału.