Manchester United ratuje skórę. Rewelacyjny Rashford!

Ostatnia aktualizacja: 25/02/16 23:09, Komentarzy: 12

0
12

Manchester United wygrał przed własną publicznością z FC Midtjylland 5:1 (1:1) w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Tym samym podopieczni Louisa van Gaala odrobili straty sprzed tygodnia i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Kibice zgromadzeni na Old Trafford na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 28. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Pione Sisto. 21-letni napastnik ograł jednego z obrońców i pokonał Sergio Romero płaskim strzałem z pola karnego. Gospodarze nie dali jednak za wygraną i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Nikołaj Bodurow, który trafił do własnej siatki.

Po zmianie stron dwie bramki strzelił Marcus Rashford, dla którego był to debiut w pierwszym zespole "Czerwonych Diabłów". Zarówno przy pierwszym, jak i drugim trafieniu 18-latek wykazał się instynktem "snajpera". W obu przypadkach Anglik uciekł spod opieki obrońców i z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki, wykorzystując tym samym dogrania swoich kolegów. W końcówce meczu Manchester United strzelił jeszcze dwa gole. Najpierw Ander Herrera skutecznie wykonał rzut karny, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik rywalizacji ustalił Memphis Depay.

Warto zaznaczyć, że zwycięstwo podopiecznych Louisa van Gaala mogło być większe, ale w 43. minucie gry "jedenastki" nie wykorzystał Juan Mata.