Manchester United rozbił Feyenoord, gol i asysta Rooneya

Mitch Gunn/Shutterstock
Manchester United pokonał u siebie Feyenoord Rotterdam 4:0 (1:0) w najciekawiej zapowiadającym się meczu 5. kolejki grupy A rozgrywek Ligi Europy.

Podopieczni Jose Mourinho objęli prowadzenie dziesięć minut przed przerwą. Po kapitalnym zagraniu Zlatana Ibrahimovica w pole karne efektowną "podcinką" nad bramkarzem popisał się Wayne Rooney.

Napastnik reprezentacji Anglii dwadzieścia minut przed końcem przytomnie asystował przy trafieniu Hiszpana Juana Maty. Pięć minut później po zagraniu Ibrahimovica piłkę niefortunnie skierował do własnej siatki Brad Jones, a sukces miejscowych przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie Jesse Lingard.

Dzięki trzeciej wygranej w tej edycji "Czerwone Diabły" wyprzedziły zespół z portowego miasta i przesunęły się na drugie miejsce w tabeli, tracąc tylko punkt do prowadzącego Fenerbahce Stambuł.

Ekipa z Old Trafford na zakończenie fazy grupowej zagra na Ukrainie z Zorią Ługańsk. Lider Eredivisie podejmie natomiast drużynę znad Bosforu.

* * * * * *
Wyniki wieczornych spotkań 5. kolejki Ligi Europy:

GRUPA A
Manchester United - Feyenoord Rotterdam 4:0 (1:0)
Bramki: Rooney 35, Mata 70, Jones 75-samobójcza, Lingard 90+2.

GRUPA B
Olympiakos Pireus - Young Boys Berno 1:1 (0:0)
Bramki: Fortounis 48 - Hoarau 58.

GRUPA C
AS Saint-Etienne - 1. FSV Mainz 05 0:0.

GRUPA D
Dundalk FC - Alkmaar Zaanstreek 0:1 (0:1)
Bramka: Weghorst 9.

GRUPA E
AS Roma - Viktoria Pilzno 4:1 (1:1)
Bramki: Dżeko 11, 61, 88, Perotti 82 - Zeman 18.

Austria Wiedeń - FC Astra Ploeszti 1:2 (0:0)
Bramki: Rotpuller 57 - Florea 79, Budescu 87-karny.
Czerwona kartka: Grunwald (65, Austria).

GRUPA F
KRC Genk - Rapid Wiedeń 1:0 (1:0)
Bramka: Karelis 11.

Athletic Bilbao - US Sassuolo Calcio 3:2 (1:1)
Bramki: Raul Garcia 10, Aduriz 58, Lekue 79 - Balenziaga 2-samobójcza, Ragusa 83