Manchester United rozbił Feyenoord, gol i asysta Rooneya

Ostatnia aktualizacja: 24/11/16 22:59, Komentarzy: 11

0
11

Manchester United pokonał u siebie Feyenoord Rotterdam 4:0 (1:0) w najciekawiej zapowiadającym się meczu 5. kolejki grupy A rozgrywek Ligi Europy.

Podopieczni Jose Mourinho objęli prowadzenie dziesięć minut przed przerwą. Po kapitalnym zagraniu Zlatana Ibrahimovica w pole karne efektowną "podcinką" nad bramkarzem popisał się Wayne Rooney.

Napastnik reprezentacji Anglii dwadzieścia minut przed końcem przytomnie asystował przy trafieniu Hiszpana Juana Maty. Pięć minut później po zagraniu Ibrahimovica piłkę niefortunnie skierował do własnej siatki Brad Jones, a sukces miejscowych przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie Jesse Lingard.

Dzięki trzeciej wygranej w tej edycji "Czerwone Diabły" wyprzedziły zespół z portowego miasta i przesunęły się na drugie miejsce w tabeli, tracąc tylko punkt do prowadzącego Fenerbahce Stambuł.

Ekipa z Old Trafford na zakończenie fazy grupowej zagra na Ukrainie z Zorią Ługańsk. Lider Eredivisie podejmie natomiast drużynę znad Bosforu.

* * * * * *
Wyniki wieczornych spotkań 5. kolejki Ligi Europy:

GRUPA A
Manchester United - Feyenoord Rotterdam 4:0 (1:0)
Bramki: Rooney 35, Mata 70, Jones 75-samobójcza, Lingard 90+2.

GRUPA B
Olympiakos Pireus - Young Boys Berno 1:1 (0:0)
Bramki: Fortounis 48 - Hoarau 58.

GRUPA C
AS Saint-Etienne - 1. FSV Mainz 05 0:0.

GRUPA D
Dundalk FC - Alkmaar Zaanstreek 0:1 (0:1)
Bramka: Weghorst 9.

GRUPA E
AS Roma - Viktoria Pilzno 4:1 (1:1)
Bramki: Dżeko 11, 61, 88, Perotti 82 - Zeman 18.

Austria Wiedeń - FC Astra Ploeszti 1:2 (0:0)
Bramki: Rotpuller 57 - Florea 79, Budescu 87-karny.
Czerwona kartka: Grunwald (65, Austria).

GRUPA F
KRC Genk - Rapid Wiedeń 1:0 (1:0)
Bramka: Karelis 11.

Athletic Bilbao - US Sassuolo Calcio 3:2 (1:1)
Bramki: Raul Garcia 10, Aduriz 58, Lekue 79 - Balenziaga 2-samobójcza, Ragusa 83
leniwiec
Zarejestrowany od: 104 dni
Ilość komentarzy: 1156
Oceny: +4685
Manchester United Tottenham Hotspur Real Madryt
25.11.2016 / 20:10:22
Wracać do formy chłopaki, dobry mecz, teraz czas na ligę.
WizjaGry
Zarejestrowany od: 19 dni
Ilość komentarzy: 45
Oceny: +183
Arsenal Londyn Chelsea Londyn Manchester United Legia Warszawa Polska
25.11.2016 / 15:02:51
Diabły pokazują rogi : ) Chyba zaczynają się dogadywać oby tak dalej a będziemy mieli piekło na boisku.
kola1910
Zarejestrowany od: 350 dni
Ilość komentarzy: 85
Oceny: +576
Arsenal Londyn Widzew Łódź
25.11.2016 / 10:06:43
Manchester jest na fali wznoszącej, najpierw bardzo dobry mecz przeciwko Arsenalowi teraz w Lidze Europy. Oj będzie bardzo ciekawie w tym sezonie w Anglii.
jponekaj87
Zarejestrowany od: 1111 dni
Ilość komentarzy: 2311
Oceny: +14160
Termalica Nieciecza
25.11.2016 / 06:51:27
Rooney pije i nie umie już grać niektórzy pisali niedawno. Tak się zamyka japy skurwysynom bramka i asysta
/ -33
Jakies tam feyenoras mogą sobie rozbijać, ale z Chlesea nie dadzą rady!!!!!!
/ -34
dlaczego jak zawsze Muły grają, to w wiadomości jest pilne ... to się robi żałosne... czy stronę prowadzą kibice ManU ...
24.11.2016 / 23:27:47
Czyżby wracali na odpowiednie tory? Z Arsenalem bardzo dobre spotkanie, ale brakło szczęścia, a dzisiaj ekipa z Holandii nie miała nic do powiedzenia, no może tylko przy tej akcji gdzie Romero świetnie intuicyjnie wybronił nogą przy stanie 0:0. Cieszy Miki, cieszy Rooney, cieszy Jones i nie chodzi tu tylko o kolejny mecz bez kontuzji :) Mecz jak najbardziej na plus. Jeśli chodzi o najsłabsze ogniwo w ekipie United - wydaje mi się że Shaw. Warto zwrócić uwagę na to że w tym sezonie ManUtd z Carrickiem w składzie nie przegrało żadnego meczu. Pozdro dla wszystkich fanów piłki :)
iamunited
Zarejestrowany od: 216 dni
Ilość komentarzy: 198
Oceny: +1586
Manchester United Polska Real Madryt Śląsk Wrocław
25.11.2016 / 07:34:38
Większa intensywność w grze to i gra lepiej wygląda. Prze van Gaala chłopaki się trochę rozleniwiły i zapomnieli co to dobry mocny Angielski pressing :) Co do Carrika to chyba jednak Scholes miał racje by przy Pogbie dać właśnie jego bo oboje dobrze się dopełniają na boisku a Pogba może pewniej grać teraz w przodzie. Następne mecze pokażą czy to chwilowa dobra gra czy może duży krok do przodu :)
Football93MyLife
Zarejestrowany od: 198 dni
Ilość komentarzy: 1711
Oceny: +8508
Arsenal Londyn Liverpool FC West Ham United Polonia Warszawa Cracovia Polska Atlético Madryt
24.11.2016 / 23:11:46
W końcu dobry wynik MU z dość dobrym zespołem. Może w końcu się rozkręcą bo aż się prosi !!
lukaszrzazew
Zarejestrowany od: 201 dni
Ilość komentarzy: 34
Oceny: +303
Manchester United PSG Borussia Dortmund Juventus Turyn Legia Warszawa Polska FC Barcelona
24.11.2016 / 23:07:20
Bardzo dobry mecz w wykonaniu United.Miki pokazał swoją klasę mam nadzieję że w meczu z West Hamem dostanie swoją szansę.