Manchester United w finale Pucharu Ligi Angielskiej

charnstir/Shutterstock
W czwartkowy wieczór Manchester United przegrał 1:2 z Hull City w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej, ale dzięki dwubramkowej zaliczce z pierwszego meczu, awansował do finału.

Pierwszy gol w tym starciu padł dopiero w 35. minucie za sprawą Toma Huddlestone'a, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Marcosa Rojo, który pociągnął za koszulkę Harry'ego Maguire'a. I chociaż podopieczni Jose Mourinho mieli przynajmniej dwie pewne okazje do nadgonienia wyniku (Zlatan Ibrahimović), wyrównali w 66. minucie, wykorzystując błąd obrony gospodarzy. Defensorzy Hull omyłkowo podali piłkę do Paula Pogby, a ten mocnym uderzeniem umieścił ją w siatce.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry David Meyler zgrał na piąty metr do Niasse, który z bliskiej odległości pokonał Davida de Geę.

W finale, który odbędzie się 26 lutego na Wembley, Czerwone Diabły zmierzą się z Southampton, który wyeliminował w środę Liverpool.