betclic

Mancini: Nie możemy drukować forsy

Ostatnia aktualizacja: 22/08/15 17:26, Komentarzy: 0

0
0
Fot. katatonia82 / Shutterstock.com

Tuż przed startem rozgrywek włoskiej Serie A menedżer Interu Mediolan, Roberto Mancini, opowiedział o planach na ten sezon. Odniósł się również do niedawnego transferu Mateo Kovacicia, który trafił do Realu Madryt.

Młody Chorwat kosztował mniej więcej tyle, ile mediolańczycy zapłacili za innego pomocnika, Geoffreya Kondogbię.

- Uważam, że Kondogbia może stać się jednym z najlepszych pomocników na świecie. Nikt nie chciał sprzedawać Mateo, ale cała sytuacja wychodziła daleko poza samego piłkarza. To się stało, bo mamy Financial Fair Play i musieliśmy zachować równowagę w księgach rachunkowych - powiedział Mancini.

- To samo mogę powiedzieć o Shaqirim. Dostał ofertę, my potrzebowaliśmy świeżej gotówki i tak oto został sprzedany. Wierzyliśmy w niego, ale musiał zostać poświęcony. Nie mieliśmy alternatywy, nie możemy przecież drukować pieniędzy - argumentował.

Wspomniani piłkarze mogą nie być jedynymi, jacy opuszczą tego lata San Siro. Na liście potencjalnych zawodników, którzy mogą odejść, są jeszcze Danilo D’Ambrosio, Davide Santon, Yuto Nagatomo czy Fredy Guarin.

- Rynek transferowy ciągle jest otwarty. To irytujące, ale takie mamy zasady. Musimy się z tym pogodzić - ocenił Mancini.

- Jesteśmy pewni swoich umiejętności. Wykonaliśmy dobrą robotę przez ostatnie miesiące. Oczywiście niektórzy z zawodników dołączyli niedawno, dlatego będziemy potrzebować trochę czasu, by zgrać ich ze sobą. To prawda, że zawsze jest coś do zrobienia, do poprawienia, ale jestem przekonany, że fundamenty pod dobry zespół zostały już położone - zakończył szkoleniowiec Interu.
Źródło: www.football-italia.net
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela