betclic

Mancini zmienił układ sił w Manchesterze?

Ostatnia aktualizacja: 19/11/15 09:17, Komentarzy: 0

0
0
Fot. katatonia82 / Shutterstock.com

Roberto Mancini twierdzi, że jego praca w Manchesterze City zmieniła układ sił w Premier League. Włoch zauważa, że za jego kadencji powstał kręgosłup drużyny stale liczącej się w walce o tytuł mistrzowski, a derby Manchesteru stały się bardziej wyrównane.

Mancini uważa, że Manchester City jest najlepszą drużyną Premier League w tym sezonie.

- Ma duże szanse na zdobycie tytułu. Będzie musiał sprostać konkurencji ze strony Manchesteru United i Arsenalu. Chelsea będzie trudno zakończyć sezon w pierwszej czwórce - mówi Mancini.

- Jestem dumny, że drużyna, której kręgosłup zbudowałem, gra tak dobrze w tym roku. Premier League jest jednak bardzo trudna. Trzeba ciężko pracować na każde zwycięstwo - ocenia włoski szkoleniowiec.

- Pomogłem zmienić dynamikę derbów Manchesteru. Manchester United jest od wielu lat na topie. Było bardzo trudno wyrównać status obu klubów. Kupiliśmy do City wielu bardzo dobrych piłkarzy, pracowaliśmy ciężko i daliśmy klubowi pierwszy tytuł od wielu lat - przypomina Mancini.

Po dwunastu kolejkach Manchester City prowadzi w tabeli Premier League. Drugi Arsenal wyprzedza jednak tylko dzięki lepszej różnicy bramek.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela