Matkowski przegrywa i odpada z World Tour

Rena Schild/Shutterstock
Marcin Matkowski wraz z Nenadem Zimonjiciem przegrali z Ivanem Dodigiem oraz Marcelo Melo i pożegnali się z turniejem ATP World Tour.

Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczęli Polak z Serbem. Już na początku uzyskali prowadzenie w 2:0. Potem rywale zaczęli gonić i i z 2:0 zrobiło się 3:2. Później jednak to Matkowski i jego partner rządzili na korcie, wygrywając pierwszą odsłonę 6:3.

Druga partia miała nieco inny przebieg. Słabiej serwował Matkowski i przeciwnicy prowadzili już 5:3. Wydawało się, że odniosą zwycięstwo bez większych trudów, ale wtedy Polak i Serb zaczęli grać zdecydowanie lepiej i doprowadzili do remisu 5:5. Dwa kolejne gemy należały jednak do Dodiga i Melo.

Polsko-serbska para nie ma już tym samym szans na awans do półfinału - do awansu z grupy potrzebna była wygrana bez straty seta i korzystny wynik w drugim pojedynku. Matkowski i Zimonjić ostatecznie przegrali spotkanie po super tie-breaku 6:10.

Ivan Dodig (Chorwacja, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) - Marcin Matkowski (Polska, 7) / Nenad Zimonjić (Serbia, 7) 3:6, 7:5, 10-6
Źródło: sportowefakty.wp.pl