betclic

Mayweather Jr. przyjmował niedozwolone kroplówki

Ostatnia aktualizacja: 11/09/15 12:52, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ian mcwilliams, wikicommons

Floyd Mayweather Jr. przed walką z Mannym Pacquiao dostał dwie kroplówki zakazane przez Światową Agencję Antydopingową - informuje portal sport.pl.

Pracownicy Amerykańskiej Agencji Antydopingowej dzień przed najbardziej lukratywną walką w historii boksu znaleźli dowody, że Mayweather Jr. dostał kroplówki bez zgody udzielonej przez agencję. Została wydana ze wsteczną datą dopiero trzy tygodnie po pojedynku.

Kroplówki miały nawodnić boksera po zbijaniu masy przed ważeniem. Substancje w nich zawarte nie są zakazane, lecz niedozwolona jest sama metoda. W sportach olimpijskich za jej stosowanie grozi dyskwalifikacja.

Z drugiej strony, przed walką Pacquiao bezskutecznie prosił o zgodę na użycie środka przeciwbólowego, który miał ograniczyć ból mięśni barku. Niedyspozycję Filipińczyka uznaje się za jedną z przyczyn jego porażki na punkty.

W sobotę Mayweather Jr. będzie boksował z Andre Berto o tytuły mistrzowskie w wadze półśredniej federacji WBC i WBA. Słynny Amerykanin zapowiedział, że będzie to ostatnia walka w jego karierze.
Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!