ME szczypiornistek: Kolejna wysoka porażka Polek

MediaPictures.pl/Shutterstock
Polki wysoko przegrały 21:30 z Holandią w swoim drugim meczu podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

Po porażce z 22:31 z Francją w pierwszym spotkaniu, biało-czerwone potrzebowały zwycięstwa, by liczyć się w dalszej grze. Niestety od samego początku to Holenderki dyktowały warunki gry. Po kwadransie nasze zawodniczki przegrywały 3:6. Rywali przez całą pierwszą odsłonę zachowywały bezpieczną przewagę, schodząc do szatni z prowadzeniem 14:11.

Druga odsłona to z minuty na minutę coraz lepsza gra Holandii, która sukcesywnie powiększała prowadzenie - od 21:16 w 40 minucie, do 27:17 w 50. Ostatecznie pewnie pokonały polskie szczypiornistki 30:21.

Polska musi czekać teraz na pojedynek Francuzek z Niemkami. By nasze zawodniczki zachowały szanse awansu, tamten pojedynek musi zakończyć się remisem albo zwycięstwem Niemek.