ME U-21: Polacy uratowali remis ze Szwecją

Ostatnia aktualizacja: 19/06/17 22:45, Komentarzy: 2

12
2

Polska zremisowała w Lublinie ze Szwecją 2:2 (1:2) w drugim poniedziałkowym meczu drugiej kolejki grupy C piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21.

"Biało-czerwoni" rozpoczęli znakomicie konfrontację z ekipą ze Skandynawii, bowiem już po sześciu minutach gry Łukasz Moneta wykorzystał świetne zagranie Dawida Kownackiego i płaskim strzałem przy słupku zaskoczył golkipera rywali.

Reprezentanci "Trzech Koron" wyrównali niespełna dziesięć minut przed przerwą, kiedy z bliska głową skierował piłkę do siatki Carlos Strandberg. Pięć minut później było już 1:2. Precyzyjne dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Jacob Une Larsson i kapitalnym uderzeniem głową zaskoczył Jakuba Wrąbla.

Po zmianie stron, mimo wielu dogodnych okazji, długo nie udało się odwrócić losów konfrontacji. Dopiero w doliczonym czasie gry Kownacki wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na rezerwowym Krzysztofie Piątku.

Polacy po tym remisie zachowali jeszcze szansę na awans do półfinału. Ostatni mecz w Kielcach z prowadzącą w tabeli Anglią będzie decydującym.