betclic

Mecz w Rybniku przesunięty przez upał

Ostatnia aktualizacja: 04/08/15 20:23, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stanisław J. Radziński, wikipedia

Niedzielne spotkanie ŻKS ROW Rybnik z drużyną Łączyńscy Carbon Start Gniezno zostało ze względu na panujące upały przesunięte na godziny wieczorne - poinformował lider Nice Polskiej Ligi Żużlowej na swojej oficjalnej stronie. 

- Wysłaliśmy pismo do Głównej Komisji Sportu Żużlowego z prośbą o zmianę godziny rozpoczęcia zawodów z 13.30 na 19. Gdyby był to mecz transmitowany przez telewizję, nie byłoby na to szans, ale w przypadku rezerwy warto było spróbować - tłumaczy Krzysztof Mrozek, prezes dwunastokrotnych mistrzów Polski. 

- Powiedzmy sobie szczerze, że oglądanie zawodów w 40 stopniowym upale to żadna przyjemność. To też problem dla zawodników, którzy muszą się ścigać w takich tropikalnych warunkach. Mamy zgodę na taki ruch zarówno od Telewizji, jak i GKSŻ, za co dziękujemy. Z naszą argumentacją zgodził się też gnieźnieński Start - kontynuował sternik "Rekinów".

- Zdrowie kibiców i zawodników jest najważniejsze, a w 40 stopniowym upale różne przykre rzeczy mogą się zdarzyć. Liczę też, że na spotkanie rozgrywane o godz. 19 przyjdzie więcej kibiców, którzy będą mieli większy komfort oglądania sportowego widowiska - dodał Krzysztof Mrozek.
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!