Męczarnie Bayernu. Kimmich ratuje mistrzów Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 24/09/16 17:45, Komentarzy: 7

0
7

Bayern Monachium rzutem na taśmę pokonał 1:0 Hamburgera SV w sobotnim meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi. Reprezentant Polski, Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie.

Jedyny gol w tym starciu padł w 88. minucie, kiedy to Thiago zagrał piłkę do Ribery'ego, ten na lewej stronie poradził sobie z Sakaiem i posłał piłkę wzdłuż bramki do Kimmicha, który na dalszym słupku skierował ją do siatki.

W innym pojedynku Hertha Berlin podzieliła się punktami z Eintrachtem Franfurt remisując 3:3. Dublet ustrzelił bośniacki napastnik ekipy z Berlina, Vedad Ibisevic, który pokonywał bramkarza rywali odpowiednio w 19. (wykorzystując rzut karny) i 58. minucie gry.

Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe FSV Mainz 3:2. Bohaterem Aptekarzy został były piłkarz Manchesteru United, Javier "Chicharito" Hernandez, który ustrzelił hat-tricka, a jego gol w doliczonym czasie gry zapewnił zespołowi z Leverkusen trzy punkty.

Borussia Moenchengladbach pokonała na swoim terenie Ingolstadt 2:0. Było to trzecie domowe zwycięstwo Źrebaków w tej rundzie.