Męczarnie Realu, zwycięstwo z Las Palmas w samej końcówce

Real Madryt pokonał na wyjeździe UD Las Palmas 2:1 w meczu 29. kolejki Primera Division. Dla "Królewskich" było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Pierwszy gol dla gości padł w 24. minucie meczu. Isco dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Sergio Ramos zaskoczył Javiego Varasa strzałem głową w okienko bramki. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie w lidze. Goście doprowadzili do wyrównania trzy minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry. Willian Jose otrzymał podanie od Momo i przerzucił piłkę nad interweniującym Kaylorem Navasem. Kilkadziesiąt sekund później wynik na 2:1 ustalił Casemiro.

Real kończył mecz w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry, swoją drugą żółtą kartkę obejrzał Sergio Ramos.

Po wygranej Real zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma cztery punkty straty do Atletico i dwanaście do Barcelony. Las Palmas jest na piętnastej pozycji w tabeli.

Kolejnym rywalem drużyny prowadzonej przez Zinedine'a Zidane'a będzie Sevilla. Mecz 30. kolejki La Liga odbędzie się w niedzielę. Dzień wcześniej UD Las Palmas zmierzy się z Realem Sociedad.