betclic

"Mecze na EURO są bardzo ciekawe ze względów taktycznych"

Ostatnia aktualizacja: 27/06/16 14:33, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Dobiegł końca obóz przygotowawczy wicemistrzów Polski w węgierskim Telki. Piłkarze Piasta Gliwice wrócili do Polski, gdzie czeka ich ostatnia faza przygotowań do meczów w Lidze Europy i Ekstraklasie.

- Założyliśmy sobie, że te przygotowania będą nie mniej wymagające niż poprzednie. Stąd też codziennie mieliśmy co najmniej dwa treningi, a we Francji trwało Euro. Oglądaliśmy te spotkania, bo mimo, że nie padało w nich zbyt wiele bramek, to były bardzo ciekawe ze względów taktycznych - mówi Radoslav Latal w rozmowie z oficjalną witryną Piastunek.

- Obozy oceniam bardzo pozytywnie. Chłopcy wykonali dobra pracę. Przebiegli sporo kilometrów i zagrali sporo sparingów. Jasne - przeplataliśmy lepsze mecze słabszymi, ale dla mnie liczy się to, że zrealizowaliśmy cały plan przygotowań, który sobie zaplanowaliśmy na obóz. Teraz czas na kolejną fazę przygotowań - już w Gliwicach. Będziemy jeszcze trochę biegać, ale schodzimy z obciążeń i odzyskujemy świeżość - taki jest plan. Zagramy jeszcze dwa sparingi, ale tam nie będę tak rotować składem. Dam pograć 15-16 zawodnikom. W planach mamy także wyjazd na mecz Goteborga z Lllandudno - dodaje.

Niebiesko-Czerwoni rozegrali podczas przygotowań wiele sparingów. Jak te mecze ocenia doświadczony szkoleniowiec?
- Sparingi z drużynami z Czech czy Słowacji są cenne, bo to drużyny, które kładą duży nacisk na taktykę i organizację gry. Mecz ze Znojmo potraktowaliśmy jako jednostkę treningową. Chłopcy byli po dwóch obozach, na których wykonali dużo pracy i było widać, że czują w nogach ten wysiłek. Daliśmy pograć dwóm składom, żeby móc zobaczyć każdego z zawodników. W sparingu wpuściłem na boisko dwie różne jedenastki. Dlaczego to zrobiłem? Ponieważ w najbliższym czasie będziemy potrzebować wszystkich piłkarzy z kadry, aby byli w gotowości i w formie meczowej.

- Gramy na kilku frontach: w LE, Ekstraklasie i Pucharze Polski. Czeka nas gra co parę dni, zatem - wszyscy muszą być gotowi. Podczas obozu wszyscy otrzymali szansę pokazania się. Jedni ją wykorzystali, inni pokazali się ze złej strony. Teraz trzeba dokonać selekcji około 23-24 zawodników, którzy będą stanowili kadrę Piasta Gliwice - kończy swoją wypowiedź Czech.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!