betclic

Media: MU chce Mourinho, ale dopiero od... 2017 roku

Ostatnia aktualizacja: 05/05/16 08:34, Komentarzy: 1

2
1
Fot. photo-oxser / Shutterstock.com

Telenoweli pod tytułem "Mourinho przejmuje Manchester United" ciąg dalszy. Angielska prasa pisze dziś o tym, że Portugalczyk dostał propozycję pracy w zespole Czerwonych Diabłów, ale miałby ją podjąć dopiero po następnym sezonie, gdy wygaśnie kontrakt Louisa van Gaala, obecnego opiekuna drużyny.

Plotki dotyczące przyszłości Mourinho pojawiają się właściwie od pierwszego dnia po tym, jak opuścił Chelsea. Tyle że im bardziej się nasilały, tym w lepszej sytuacji znajdował się zespół z Manchesteru. Diabłom udało się wyjść z dużego kryzysu, odrobiły sporo strat w lidze (wciąż są w grze o TOP4), awansowały też do finału krajowego pucharu.

Przyjście Portugalskiego trenera skomplikowałoby sytuację nie tylko w kontekście wciąż obowiązującej umowy van Gaala, który stwierdził ostatnio, że w przyszłym roku również będzie prowadził klub, ale też... jego zastępcy. Mało prawdopodobne bowiem, by Mourinho chciał zatrzymać Ryana Giggsa w roli drugiego szkoleniowca.

W tej sytuacji władze MU znalazły ponoć trzecie wyjście: pozwolenie holenderskiemu menedżerowi na wypełnienie umowy i zatrudnienie Mourinho dopiero w roku 2017. Informację przekazał Duncan Castles, dziennikarz m.in. Sports Illustrated i Bleacher Report. Dodał jednocześnie, że były szkoleniowiec Chelsea nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem - i nic dziwnego: wcześniej zapowiadał, że chciałby wrócić do zawodu już w trakcie trwającego sezonu, co, jak wiemy, na razie się nie udało. Trudno więc wyobrazić sobie, by poczekał cały kolejny sezon na pracę marzeń - nawet, jeśli miałaby dotyczyć "Teatru Marzeń".
Źródło: Twitter/Independent
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
Mustafa
Zarejestrowany od: 457 dni
Ilość komentarzy: 4188
Oceny: +25409
Kibicuje:
Liverpool FC Bayern Monachium AC Milan Napoli Wisła Kraków Polska Real Madryt
05.05.2016 / 10:54:47
NIedawno (5-7dni temu) było ze Mourinho juz ma podpisany kontrak i sie dowiemy za 2 tyg ....

Tabela