betclic

Media: Szczęsny dobry, Błaszczykowski bezbarwny

Ostatnia aktualizacja: 26/10/15 09:08, Komentarzy: 0

0
0
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Wojciech Szczęsny lepszy w "polskim" meczu w Serie A. Jego Roma wygrała z Fiorentiną, awansowała na pierwsze miejsce w tabeli, a on sam zebrał wyższe oceny od Jakuba Błaszczykowskiego.

Portal Goal.com przyznał Szczęsnemu notę "3". W uzasadnieniu czytamy, że Polak był sekundy od zachowania czystego konta. Przy strzale Khoumy Babacara nie miał jednak szans. Z kolei występ Błaszczykowskiego oceniono na "2,5". "Dawał mało w ataku" - zauważają dziennikarze Goal.com.

Także w statystycznym serwisie whoscored.com lepsze recenzje zebrał bramkarz Romy, który otrzymał "7". Błaszczykowski dostał ocenę niższą o pół punktu.

Włoski Eurosport przyznał Szczęsnemu notę 6,5. Polak został pochwalony za interwencje po strzałach Matiasa Vecino i Federico Bernardeschiego. Znacznie gorszą ocenę otrzymał Błaszczykowski. Eurosport przyznał mu "5". W uzasadnieniu napisano, że w ofensywie nie było żadnego pożytku z gry Polaka. "Grał z zaciągniętym hamulcem ręcznym" - podsumowuje redakcja.

Także inne media wyżej oceniły Szczęsnego. Polski bramkarz najlepszą notę dostał od telewizji Sky. Według dziennikarzy tej stacji zasłużył na "7". Błaszczykowskiego ta sama redakcja oceniła zaledwie na "5". 
Źródło: Goal.com, whoscored.com, it.eurosport.com, sportowefakty.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela