Media w Kazachstanie: Dla Polski to tragedia. Ostra gra? Skupcie się na Miliku!

Ostatnia aktualizacja: 05/09/16 15:53, Komentarzy: 50

20
50

Reprezentacja Polski eliminacje mistrzostw świata rozpoczęła od zaledwie remisu z Kazachstanem. Wynik jest sporą niespodzianką tym bardziej, że biało-czerwoni prowadzili już 2:0. O spotkaniu piszą dziś kazachskie media.

"Dla Polski remis to tragedia" - ocenia serwis Sports.kz. Dziennikarze w swojej relacji dodają, że porażka ich drużyny wydawała się właściwie nieunikniona, a przecież "po raz ostatni Kazachstan odrobił dwie bramki w 2007 roku w meczu przeciwko Belgom". Tymczasem, kontynuuje kazachski portal, "okazało się nagle, że umiemy grać w piłkę i chciałoby się wiedzieć, co trener powiedział swoim graczom w przerwie".

"Polacy mogą narzekać na zbyt ostrą grę Kazachów, ale sami także nie byli aniołami" - pisze z kolei serwis "Footboom". I dodaje, że "lepiej, aby za stratę punktów krytykować Arkadiusza Milika za zmarnowane sytuacje", ewentualnie "Adama Nawałkę za brak zmian przy stanie 2:2". Jednocześnie dziennikarze chwalą swoją reprezentację za "poświęcenie oraz charakter, jaki pokazała".

Zarówno charakter, jak i poświęcenie Kazachowie będą mogli ponownie pokazać w drugiej kolejce eliminacji. 8 października zagrają na wyjeździe z Czarnogórą. Z kolei Polacy tego samego dnia podejmą u siebie Danię.
06.09.2016 / 08:05:30
panika bo dali dupy i to bez wazeliny !! :D pewnie milika i resztę na drugi dzień dupsko bolało ;)
CeZ123
Zarejestrowany od: 140 dni
Ilość komentarzy: 22
Oceny: -46
Chelsea Londyn Polska
06.09.2016 / 02:40:10
Pierwszy mecz a wy juz kurde krytyka panika itd ehhh polska mentalnosc nigdy sie nie zmieni zaczna wygrywac wtedy wszyscy bedziecie ich chwalic i nosic na rekach poczekajcie do zakonczenie eliminacji wtedy bedziecie mogli krytykowac milika itd
vilando
Zarejestrowany od: 575 dni
Ilość komentarzy: 720
Oceny: +2923
Inter Mediolan Real Madryt
05.09.2016 / 22:55:27
Widac że Rybus jeszcze nie jest w optymalnej formie na środku obrony brakowało Pazdana nierozumiem czemu nie gra Linetty obok Krychowiaka( niestety po Grześku widać że brakuje mu gry niestety w PSG to nie trener tylko Szejkwoie ustalają kto gra ) to że Zieliński przeszedł do Napolo nie oznacza ze musi mieć miejsce w podstawowym składzie tym bardziej że środek pomocy to nie jest jego miejsce już bardziej bym go widział jako podwieszonego za Lewy, Milik no cóż jego niemoc w kadrze trwa dalej. Miejmy nadzieję że w następnych meczach będzie lepiej.
MM's
Zarejestrowany od: 351 dni
Ilość komentarzy: 51
Oceny: +444
Polska
05.09.2016 / 23:23:14
Zieliński we Włoszech gra na środku pomocy. :) Z tym Krychą w PSG i ustawianiem przez szejków to akurat może być prawda. Środek pomocy w PSG gra słabo, a Krycha w sparingu przedsezonowym bardzo dobrze się prezentował, poza tym nikt mi nie powie, że Emery nie mógłby go ustawić chociażby na środku obrony, a zamiast niego gra jakiś Precel Kimbende. Nawałka chciał zagrać ofensywnie, żeby nastrzelać bramek, ale w przerwie naszym ktoś obciął jaja. Skoro do połowy prowadziliśmy 2-0, to na drugą połowę mógł wystawić Jędrzejczyka na lewą obronę a Rybusa przesunąć do przodu, albo po tym jak Kazachstan trafił na 2-1. Kapustka szczerze powiedziawszy to poza golem i jedną czy dwiema akcjami nic nie pokazywał. Salamon to nieporozumienie, tak często Nawałka dawał szanse Cionkowi na bokach obrony, podczas gdy ten jest stoperem i tutaj była szansa, by ten się pokazał, a zagrało to blond drewno. Niby potrafi rozgrywać itd., ale do tej pory, poza towarzyskim meczem z Finlandią i jedną asystą nic godnego orzełka na piersi nie pokazał. Brak Pazdana był megawidoczny. Takie 15 minut jak te w drugiej połowie nie może się już powtórzyć i taki brak zaangażowania ze strony selekcjonera, który w meczu obowiązkowym do wygrania nie robi zmian kiedy drużyna nie wygrywa. Teodorczyk w superformie, czy chociażby Wilczek, któryś z nich za beznadziejnego Milika (trzy setki zmarnował i przez durną stratę w środku pola straciliśmy później gola na 1-2). Nie wiem ile można zdzierżyć taką rażącą nieskuteczność i brak jaj na boisku, bo on po stracie piłki sobie drepcze, zamiast zapierdalać. Oby do października wszyscy grali, włącznie z Krychą i Piszczkiem, który też słabe zawody zaliczał, pod koniec trochę się ożywił, bo to się tragicznie skończy. A Nawałka niech zaufa innym, bo zrobił z Milika gwiazdę i takim traktowaniem i pobłażaniem tylko go utwierdza, że to miejsce w składzie mu się należy i nikt mu go nie odbierze.
05.09.2016 / 21:02:59
Już lepiej grać na 1 napstnika i grac na 5 pomocników by zagęścić srodek pola.
poohatz
Zarejestrowany od: 1345 dni
Ilość komentarzy: 279
Oceny: +1233
Borussia Dortmund
05.09.2016 / 20:05:02
a moim zdaniem kluczowa była słaba postawa Krychowiaka... widać, że jest przybity, tym że nie gra w PSG
Jerry 2
Zarejestrowany od: 1193 dni
Ilość komentarzy: 6876
Oceny: -7607
05.09.2016 / 22:48:04
To po huj tam szedl,w Sevilli byl podstawowym.
5 fauli Polakow 4 kartki ???!!!

Ktos ma jeszcze pytania co do pracy sedziego?
Piszczek (ok wystawil rece) ale poslignal sie cofajac i kazach na niego wrecz wpadl..i on dostaje kartke za to?
Glik dotyka butem kazacha ktory lezy zwija sie z bolu i nagle w podskokach wstaje i juz chce sie bic? a co sedzia na to? wcale go to nie dziwi i daje kartke Glikowi...
Przynajmniej dwoch graczy z kazachstanu powinno zejsc z czerwonymi kartkami!
Sedzia prezentowal poziom zenujacy!
Boisko bylo fatalne.
Tyle o okolicznosciach.
Nie umniejszam tutaj ani troche fatalnie zmarnowanych okazji Milika, czy bledu Rybusa, ktory zamiast skakac do glowki, powinien gonic za obronca (i by go dogonil, bo jest szybki! a pilka dlugo leciala)
Chaos ktory zapanowal na boisku preferowali zdecydowanie kazachowie a sedzia zwyczajnie im na to pozwolil!
Nie da sie wtedy normalnie rozgrywac meczu.
To rowniez jest taktyka ale po pierwszych 15 minutach drugiej polowy jak polacy zaczeli grac w pilke (w koncu) i kazachowie sie gubili niemilosiernie faulujac naszych (kopanie podstawianie nogi, wrecz rzucanie - jak w jednej akcji Lewandowskim na skrzydle - ewidentna kartka ktorej nie bylo) mniej wiecej o 73minuty juz do konca, gry po prostu nie bylo. Czyli polacy ruszyli okolo 60 minuty i do 73 trwal mecz... Pozniej to juz tylko Kazachowie faulowali albo lezeli na boisku.
Sedzia powinien uczyc sie od Marciniaka jak nalezy prowadzic takie mecze!
zlotylesk
Zarejestrowany od: 641 dni
Ilość komentarzy: 1974
Oceny: +6870
Arsenal Londyn Juventus Turyn Stomil Olsztyn
05.09.2016 / 19:17:03
Racji trochę też mają. Nawałka powinien szybciej wprowadzić Linettiego (nawet za Krychowiaka bo ten w meczu nic nie pokazał), albo ściągnąć Salomona i ostatnie 10 minut zagrać na trzech z przodu
KibicFutbolu
Zarejestrowany od: 110 dni
Ilość komentarzy: 1750
Oceny: -511
Bayern Monachium Legia Warszawa Polska
05.09.2016 / 19:03:38
Zadupie u mnie przed domem jest lepsza murawa!
Plague
Oceny: +6268
Arsenal Londyn Bayern Monachium Borussia Dortmund
05.09.2016 / 19:00:26
My tu tak pierdolimy że Milik zły, cienki itp., ale ja widzę progres. Na ME strzelał nad albo obok bramki. Teraz napierdziela w słupki i poprzeczki. Jeszcze ze 3 meczyki i będzie trafiał w bramkę. Tak trzymaj Arek.
Jaki Ty jesteś mądry o jejku jejku.
Strzelił 1 bramę a ile miał okazji w ciągu tych 5 meczów?
Nie chce mi się liczyć tyle miał.
I dalej to kontynuuje. Poza tym stracona piłka przy pierwszej bramce i to łażenie po boisku, zero walki. Dostał kilka kopniaków i się wystraszył. Dobrze że chłopczyk nie poszedł do Anglii, bo by ze strachu wiecznie posrany chodził.
Dość mam jego gry. Mi się cierpliwość wyczerpała.
/ -13
Zostawcie Arka w spokoju, może i jest to problem, że nie strzela ale wydaje mi się, że to tylko chwilowe. Z Danią na pewno coś strzeli.
M4ni3k
Zarejestrowany od: 1398 dni
Ilość komentarzy: 203
Oceny: +853
Nottingham Forest FC AC Milan
05.09.2016 / 18:37:22
Milik lawka rezerw na nastepny mecz. Taka jest kibicow wola.
Leon123456
Zarejestrowany od: 144 dni
Ilość komentarzy: 89
Oceny: +518
05.09.2016 / 18:32:05
Nawałka najchętniej grałby bez zmian, to nienormalne, nikt tak nie gra. Szwajcaria, Portugalia, Kazachstan... a on gra zawsze bez zmian, zamiast wpuszczać świeżych zawodników. Z tym Milikiem to też przegięcie, nigdy nie strzela goli, a zawsze musi zagrać pełne 90 min. Wydaje się, że Nawałka ma najlepszy skład od czasów gdy grał Boniek ale cały czas te same błędy robi. Mógłby szybciej reagować na to co się dzieje, albo w ogóle jakoś reagować.
Jerry 2
05.09.2016 / 22:52:21
Nikt tak nie obrabia paly jak Milik,a wiec..........
TwinTurbo
Zarejestrowany od: 98 dni
Ilość komentarzy: 92
Oceny: +536
Argentyna Leicester City FC Borussia Dortmund Lech Poznań Arka Gdynia Porto FC Barcelona
05.09.2016 / 18:28:33
Kazdy Kibic w europie zadalby pytanie gdzie byl NASZ TRENER i o CZYM MYSLAL??oGLADAL WOGOLE CO SIE DZIEJE ?? MILIK BYL DO ZMIANY okolo 60 MINUTY . ALE KOLEJNY MECAZ POD RZAD NAWALKA POKAZUJE ZE NIE MA JAJ I BOJI SIE ZMIAN . DRUZYNA PO WYJSCIU Z SZATNI BYLA GORSZA NIZ DO PRZERWY WIEC TO TYLKO POKAZUJE JAK NAWALKA NIE UMIE MOTYWOWAC I UKLADAC TAKTYKE . TEN Pan JEST DO ZMIANY ALE DOPIERO PO NAST. 2-3 MECZACH NIEKTORZY SIE OBUDZA I TO ZOBACZA!
Oceny: +10551
Argentyna Brazylia Manchester United Manchester City AC Milan Włochy Polska FC Barcelona Real Madrid II
05.09.2016 / 17:52:51
Sorki ale ten mecz to w zasadzie kompromitacja, miałem wrażenie jakbym znowu oglądał mecz Polska-Szwajcaria lub Polska-Portugalia -> strzelają gola i oddanie gry przeciwnikowi, wycofanie na własną połowę +znowu brak zmian, a zmiana Kapustki? Szczerze to on był jednym z 4 graczy razem z Lewym, Kubą i Zielińskim którzy brali ciężar gry na siebie. Ja nie wiem o co chodzi i w co się bawi Nawałka ale to już 3 mecz znowu te same błędy i to powoduję że można się zmartwić. Pora się ogarnąć i nie oddawać kontroli przeciwnikowi na boisku. Do tego należy popracować nad stałymi fragmentami, bo nic z nich nie wychodzi od długiego czasu. Milik po tych fatalnych utratach piłek powinien natychmiast zejść, nie wiem na co czekał trener, jak nie idzie to trzeba odpocząć i przemyśleć sobie pare rzeczy na spokojnie.
05.09.2016 / 18:03:12
maja i to nie jedna. a za ich szmalec, wykupili by wszystkie nasze i jeszcze na telewizje by im zostalo, jakby chcieli.
Leon123456
Oceny: +518
05.09.2016 / 18:33:21
Nasze media już wykupione przez niemców w jakichś 75%.
Blackrist
Zarejestrowany od: 1495 dni
Ilość komentarzy: 3360
Oceny: +17736
Jagiellonia Białystok Polska
05.09.2016 / 18:22:00
Morze Kaspijskie, panie, czyli ropa, panie...;)
Papparira1
Zarejestrowany od: 767 dni
Ilość komentarzy: 178
Oceny: +722
Polska
05.09.2016 / 17:34:46
Najgorsze jest to ,że Lewy musi zaiwaniać po całym boisku i potem nie ma komu goli strzelać.Nic mnie tak nie wkurwia jak Lewy odgrywający piłki w polu karnym.
fourtet102
Zarejestrowany od: 103 dni
Ilość komentarzy: 28
Oceny: +299
Bayern Monachium Wisła Kraków Legia Warszawa Polska FC Barcelona
05.09.2016 / 18:40:48
Trudno nie zauwazyc, ze Lewy zwykle szyka lepiej ustawionego kolegi gdzie Milik w podobnej sytaucji po prostu strzela bez namyslu.
Papparira1
Oceny: +722
Polska
05.09.2016 / 21:26:19
Po prostu brakuje nam OP na odpowiednim poziomie,który mógłby odciążyć Lewego .Milik jest nie regularny i a do tego chce być bardziej Lewy niż sam Lewy,Zieliński ma problem z presją a Krychowiak to tylko DP.
Wilczurek
Zarejestrowany od: 1367 dni
Ilość komentarzy: 922
Oceny: +9796
Górnik Zabrze
05.09.2016 / 17:28:32
Nawet w Kazachstanie widzą, że Nawałka zapadł na "smudzizm" i nie robi zmian. A jak już to za późno i bezsensowne. Potrzebny był świeży napastnik na boisku a nie pomocnik.
thefirehunter
Zarejestrowany od: 491 dni
Ilość komentarzy: 3288
Oceny: -6042
05.09.2016 / 17:23:35
Mają rację. Zabrakło Milikmetrów po prostu.
"także nie byli aniołami".
Te jebany stepowe kurwy jeszcze mają czelność tak kłamać. Gdyby sędzia tak jak powinien - dał 1, 2 czerwony Kazachom to by gówno pograli. Brutale chcieli nas zabić
AS79
Zarejestrowany od: 280 dni
Ilość komentarzy: 157
Oceny: +530
05.09.2016 / 17:11:25
Nawałka.!!! Wiesz co to znaczy przeprowadzić zmianę zawodnika?
Po wczorajszym spotkaniu juz całą Europa to zauważyła!!
Ofensiv
Zarejestrowany od: 236 dni
Ilość komentarzy: 105
Oceny: +248
05.09.2016 / 16:53:23
Jak można wygrywać mecz z cieniarzami 2-0 i prze..ać go totalnie ? Oto Polska reprezentacja Wstyd i Kompromitacja !
lansbansomg
Zarejestrowany od: 675 dni
Ilość komentarzy: 826
Oceny: +6930
Polska
05.09.2016 / 16:50:50
Wow, kazachskie media naprawdę brzmią obiektywnie.
eduardo1986
05.09.2016 / 18:05:07
no, napisali sama prawde. a to, ze Kazachowie ostro grali to nic tylko przyklasnac bo znalezli na nas sposob to raz i dwa nikt nie powie, ze graja u nich panienki, nurkowie, placzusie, nazelowane gwiazdki itd. ostre chlopy, dali nam popalic i tyle.
Jerry 2
05.09.2016 / 16:27:41
Niech sie ciesza Polacy ze jeden punkt maja,na ktory nie zasluzyli.
05.09.2016 / 16:09:45
Ludzie opanujcie się Milik się jeszcze otworzy i pokaże na co go stać ,Lewy w jego wieku nie grał tak dobrze ,po za tym to dopiero pierwszy mecz ,co się stało to się nie odstanie teraz trzeba skupić się na kolejnych meczach ,i wyciągnąć wnioski z tego remisu
JURAND54
Zarejestrowany od: 181 dni
Oceny: +81
Polonia Bytom
05.09.2016 / 17:00:45
Ile to razy można nie trafić do pustej bramki na takim poziomie?
Oceny: +103
Arsenal Londyn Manchester United Leicester City FC PSG Bayern Monachium Napoli Widzew Łódź Real Madryt
05.09.2016 / 15:59:22
Milik jest hejtowany, jak jeszcze kilka lat temu Lewandowski w kadrze, za Fornalika i Smudy... Przyjdzie czas to każdy będzie pisał jaki on jest wspaniały. Teraz to najważniejsze wygrać z Danią i tylko to się liczy!
R3v
Zarejestrowany od: 942 dni
Ilość komentarzy: 10
Oceny: +213
05.09.2016 / 16:46:14
Dobra, nikt nie każe go ukrzyżować, ale jakim cudem nawet w 70-80 minucie nikt za niego nie wchodzi na zmianę. Przecież można zmarnować kilka sytuacji, kilka gorszych meczów, ale TYLE sytuacji co mecz. Przecież z silniejszymi zespołami nie będziemy mieli 100 sytuacji, żeby je marnować. Trochę nie fair to jest w stosunku do innych napastników. Milik mimo tylko zmarnowanych sytuacji ciągle jest nietykalny w zmianach. Czemu nie dać szansy gry innym? Przecież nikt nie mówi, że on jest słaby, no ale w reprze, jakoś mu nie idzie. Właśnie to powinna być szansa dla innych.