Media we Francji zachwycone występem Grosickiego: Znowu pojawił się w stroju "superzmiennika"

MediaPictures.pl/Shutterstock
Kamil Grosicki strzelił wczoraj dwa gole w meczu z Nantes i zapewnił Rennes zwycięstwo. Francuskie media zachwycają się występem polskiego skrzydłowego. Nasz zawodnik zebrał również pochwały od swojego trenera.

Kamil Grosicki na boisku pojawił się w 51 minucie przy stanie 1:0 dla Nantes. Już siedem minut później zdobył wyrównującą bramkę, a na kwadrans przed końcem spotkania dołożył kolejne trafienie i dał trzy punkty swojej drużynie.

Występem Polaka zachwycają się francuskie media. Dziennik "L'Equipe" stwierdził, że jego wejście odmieniło losy pojedynku - "Tego dnia na boisku czuł się wyjątkowo dobrze i w każdej akcji sprawiał swoim przeciwnikom mnóstwo kłopotów".

Inny z dzienników - "Le Figaro" - nazwał Grosickiego "superzmiennikiem". "Podczas derbowego spotkania z Nantes znowu pojawił się w stroju superzmiennika. Dwa gole sprawiły, że polski piłkarz był na ustach wszystkich" - przeczytamy.

Z kolei "France Football" zaznaczyło, że dzięki dwóm golom 28-letniego skrzydłowego Rennes zanotowało pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Na łamach serwisu WP Sportowe Fakty na temat gry naszego zawodnika wypowiedział się również dziennikarz francuskiej gazety "20 Minutes", Jeremy Goujon. -  W drugiej połowie Rennais zaczęło grać dużo lepiej. Dwie bramki dla gości były bliźniaczo podobne: dośrodkowanie z lewej strony i wbiegający Kamil zdobywa gole po uderzeniach lewą nogą. To był bohater meczu. Potwierdził swoją reputację, że jest superrezerwowym. Trzeba też powiedzieć, że w końcówce meczu bardzo dobrze bronił i przyczynił się do wygrania "polskiego meczu" - ocenił.

Kamil Grosicki zebrał również pochwały od swojego trenera, Christiana Gourcuffa. - Jestem bardzo zadowolony z jego gry. Tym bardziej, że Kamil ma jeszcze zaległości w treningu. Nikt nie może podważyć jego indywidualnej jakości - powiedział cytowany przez serwis sport.pl.

Reprezentant Polski w tym sezonie w barwach Rennes wystąpił do tej pory w siedmiu meczach, w których strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę.
Źródło: L'Equipe/Le Figaro/France Football/sportowefakty.wp.pl/sport.pl