Meksyk i Wenezuela wygrywają w Copa America

Ostatnia aktualizacja: 06/06/16 08:44, Komentarzy: 1

0
1

Meksyk pokonał Urugwaj 3:1 (1:0) w spotkaniu pierwszej kolejki grupy C turnieju Copa America Centanario, rozgrywanego w Stanach Zjednoczonych.

Na University of Phoenix Stadium w Glendale podopieczni Juana Carlosa Osorio objęli prowadzenie już po czterech minutach gry, kiedy to po świetnym dośrodkowaniu Andresa Guardado piłkę głową niefortunnie skierował do własnej bramki Alvaro Pereira.

Tuż przed przerwą "Celestes" stracili piłkarza, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Matias Vecino, ale siły wyrównały się siedemnaście minut przed końcem, gdy w podobny sposób murawę musiał opuścić Guardado. Minutę później gola głową dla dwukrotnych mistrzów świata zdobył Diego Godin, niemniej końcówka meczu należała do "El Tri".

Najpierw znakomitym uderzeniem w krótki róg popisał się Rafael Marquez, a już w doliczonym czasie gry Fernando Muslerę po raz trzeci zaskoczył z bliska Hector Herrera.

W drugim meczu tej grupy Wenezuela skromnie wygrała z Jamajką 1:0 (1:0). Na Soldier Field w Chicago zwycięskiego gola zdobył już po kwadransie gry płaskim strzałem z pola karnego Joseph Martinez.

Osiem minut później w kontrowersyjnych okolicznościach Rodolph Austin zobaczył czerwoną kartkę, ale "Vinotinto" mimo gry w przewadze nie był w stanie zdobyć kolejnych bramek.

Ambitnie grający w osłabieniu podopieczni Winfried Schaefera mogli nawet wyrównać, jednak po efektownym uderzeniu Michaela Hectora na początku drugiej połowy rywali uratował słupek. W kolejnych meczach tej grupy Meksyk zmierzy się z Jamajką, a Wenezuela zagra z Urugwajem.