betclic

Meksyk ze Złotym Pucharem [video]

Ostatnia aktualizacja: 27/07/15 07:20, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Photo Worls/Shutterstock

Meksyk pokonał w finale Jamajkę 3-1 i sięgnął po puchar Gold Cup.

Meksyk zagrał swój najlepszy mecz na turnieju. Od początku dominował w spotkaniu - tylko trzy celne strzały Jamajki - i w 60 minut kwestia zwycięzcy była wyjaśniona. - Tym finałem zostawiliśmy za sobą wszystkie negatywności i poprzednie występy - stwierdził tuż po meczu Miguel Herrera, selekcjoner meksykańskiej ekipy.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, zagraliśmy naprawdę dobrze - mówił Herrera na pomeczowej konferencji.

Meksyk po pierwszej połowie prowadził 1-0 (Guardado), by w pierwszych w 15 minutach drugiej odsłony zdobyć dwie kolejne bramki (Corona, Peralta) i rozstrzygnąć losy spotkania. Honorowe trafienie Jamajki padło w 79 minucie (Mattocks).

Anders Guardado został pierwszym piłkarzem w historii rywalizacji o Gold Cup, który strzelał gole w trzech finałach - oprócz wczorajszego, także w 2007 i 2011.

Miguel Herrera, na pytania dziennikarzy o kontrowersje z poprzednich meczów - niesłuszne rzuty karne w spotkaniach z Kostaryką i Panamą - odpowiedział: - Oczywiście chcielibyśmy, żeby wszystko było różowe. Każdy by chciał, żeby wszystko było różowe. Ale tak nie działa świat. 

Meksyk wygrywa, srebro dla Jamajki, a brąz dla Panamy. Największym przegranym turnieju został gospodarz, Stany Zjednoczone, który zajął 4 miejsce.
Źródło: www.mlssoccer.com
Dodaj komentarz
Mistrz
Halamadrid319
Zarejestrowany od: 864 dni
Ilość komentarzy: 8826
Oceny: +41184
Kibicuje:
Arsenal Londyn Leicester City FC AS Monaco PSG Juventus Turyn PSV Eindhoven Feyenoord Lech Poznań Polska Portugalia
29.05.2016 / 13:03:58
Gratulacje.

Tabela