betclic

Menedżer Evertonu zaniepokojony urazem Jagielki

Ostatnia aktualizacja: 27/10/15 11:52, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Pal2iyawit / Shutterstock.com

Kapitan Evertonu, Phil Jagielka podczas sobotniego meczu z Arsenalem nabawił się kontuzji kolana. 33-letni stoper będzie musiał pauzować przez około dwa miesiące. Trener "The Toffees", Roberto Martinez powiedział, że początkowo obawiał się jeszcze dłuższej przerwy w grze swojego obrońcy – poinformował "The Guardian".

– Przed wykonaniem prześwietlenia spodziewałem się najgorszego. Na szczęście Phil nie ma problemów z więzadłami krzyżowymi w kolanie. Doznał urazu więzadeł przyśrodkowych. To dla nas dobra wiadomość, chociaż jego brak będzie dla nas ogromnym osłabieniem – stwierdził hiszpański menadżer.

Jagielka w bieżącym sezonie rozegrał dziesięć meczów w Premier League. Wystąpił również w dwóch spotkaniach Pucharu Ligi.

– Forma Phila w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy była niesamowita. Jagielka zasługiwał na wyróżnienie, zwłaszcza dlatego, że miał obok siebie samych młodych i niedoświadczonych piłkarzy. Pod każdym względem wszedł na wyższy poziom swoich umiejętności. Wraz z Timem Howardem zapewnił drużynie stabilność – dodał Martinez.

Z powodu kontuzji, Jagielka nie będzie mógł zagrać w dwóch meczach reprezentacji Anglii. "Synowie Albionu" w listopadzie zmierzą się w towarzyskich spotkaniach z Hiszpanią i Francją.

– Jagielka bardzo dobrze grał również w reprezentacji kraju. Za każdym razem, gdy występuje w kadrze, prezentuje się tak samo dobrze jak w klubie. To świadczy o jego dojrzałości – zakończył 42-letni menadżer.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela