betclic

"Messi daje Argentynie więcej niż Maradona"

Ostatnia aktualizacja: 16/10/15 13:28, Komentarzy: 1

0
1
Fot. AGIF/Shutterstock

Były argentyński szkoleniowiec, Cesar Luis Menotti, uważa, że Lionel Messi zapewnia drużynie "Albicelestes" większą jakość niż przed laty Diego Armando Maradona. 

56-letni "El Diez" poprowadził Argentynę do zdobycia Mistrzostwa Świata w 1986 roku. Choć obecny gwiazdor FC Barcelony nie może pochwalić się takimi osiągnięciami, 76-letni trener twierdzi, że to właśnie on jest bardziej wartościowym zawodnikiem.

- Na ostatnich dwudziestu metrach obaj grają bardzo podobnie. Rozwój Diego przebiegał nieco inaczej, ponieważ od zawsze miał w sobie więcej cech przywódczych. Messi jest bardziej ułożony, ze względu na klub, który go uformował - powiedział Menotti cytowany przez "FourFourTwo".

- Potrafi strzelać gole, które kiedyś zdobywał wyłącznie Maradona. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że prezentuje od niego lepszą jakość. Argentyna czasami pomaga mu to udowodnić, a innym razem nie - dodał.

Messi zadebiutował w zespole "Albicelestes" w sierpniu 2005 roku. Na poprzednim mundialu doprowadził swoją reprezentację do finału, jednak w najważniejszym meczu uległa ona Niemcom 0:1.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior
Janko11
Zarejestrowany od: 629 dni
Ilość komentarzy: 153
Oceny: +569
Kibicuje:
Manchester United Borussia Dortmund Real Madryt
18.10.2015 / 16:42:49
Props dla Maradony, ale Messi jest wiekszym napędem Aregntyny

Tabela