betclic

Messi jest jak słynni architekci? Rakitić nietypowo o asie Barcelony

Ostatnia aktualizacja: 02/04/16 11:16, Komentarzy: 4

0
4
Fot. Oleh Dubyna / Shutterstock.com

Wszyscy już przywykli do porównywania Leo Messiego z Diego Maradoną. Ivan Rakitić użył bardziej wyszukanego przykładu - zestawił Argentyńczyka ze słynnymi architektami.

Rakitić szczególnie upodobał sobie Antonio Gaudiego, który zaprojektował wiele pereł Barcelony ze słynną Sagradą Familią na czele. Chorwat uważa, że i architekt, i Messi potrzebowali wsparcia, żeby osiągnąć sukces.

- Sam talent nie wystarczy. Jeśli weźmie się najlepszych piłkarzy świata, to niekoniecznie powstanie z tego najlepsza drużyna - mówi pomocnik Barcelony i snuje porównanie.

- Możemy użyć przykładu Antonio Gaudiego. To był geniusz z wyjątkowymi pomysłami. Pomagali mu jednak matematycy, którzy mieli dokładne plany, dzięki czemu wspierali jego idee. Bez tego nie powstałyby jego dzieła A może byłyby bardzo ładne, ale by się zawaliły? - zastanawia się Rakitić.

- Gdyby Messi był architektem, to mógłby być Gaudim, Jacquesem Herzogiem, Pierrem de Meuronem, Normanem Fosterem, Miesem van der Rohe... Mógłbym być jego asystentem, tak jak teraz jestem - rozmarzył się reprezentant Chorwacji.

Rakitić podkreślił, że całą drużyna znakomicie współpracuje ze znakomitym tercetem napastników.

- Wiedzą, że mają wsparcie, a my wiemy, że możemy na nich polegać. Robimy wszystko, żeby wygrać. Messi, Neymar i Luis Suarez też dużo biegają, poświęcają się dla innych i strzelają gole - podkreśla Rakitić.
Źródło: fourfourtwo.com
Dodaj komentarz
Mistrz
Halamadrid319
Zarejestrowany od: 866 dni
Ilość komentarzy: 8826
Oceny: +41183
Kibicuje:
Arsenal Londyn Leicester City FC AS Monaco PSG Juventus Turyn PSV Eindhoven Feyenoord Lech Poznań Polska Portugalia
02.04.2016 / 15:36:19
Leonardo Di Messi
Junior starszy
elMaestro
Zarejestrowany od: 519 dni
Ilość komentarzy: 241
Oceny: +1901
Kibicuje:
Bayern Monachium Niemcy
02.04.2016 / 11:56:20
Dziennikarstwo sportowe to dno i kilo mułu. Dziennikarze nie potrafią zapytać o nic ciekawego, tylko ciągle "kto jest lepszy, Messi czy Ronaldo"? "Kto pańskim zdaniem jest najlepszy na świecie?". Codziennie ktoś na przemian włazi w d.... Messiemu lub Ronaldo. Ludzie związani z Realem wychwalają Ronaldo, ludzie związani z Barcą wychwalają Messiego. Całymi tygodniami nic sensownego, tylko artykuły typu: "Ronaldo jest najlepszy na świecie", "Messi jest najlepszym piłkarzem w historii". To jest żałosne i zwyczajnie stało się już nudne. Chyba już tylko gimby obrzucające się mięsem w komentarzach na portalach internetowych jarają się tym szajsem.
Kluczowy zawodnik
thefirehunter
Zarejestrowany od: 666 dni
Ilość komentarzy: 3302
Oceny: -6153
Kibicuje:
Real Madryt
02.04.2016 / 14:43:45
Skoro ci co mówią o Ronaldo, potrafią się jedynie odważyć powiedzieć, że Ronaldo jest najlepszy na świecie, a ci co chwalą Messiego, że jest najlepszy w historii, to chyba o czymś musi świadczyć. Dla mnie to bardzo wymowne.
Solidny ligowiec
mucha0802
Zarejestrowany od: 538 dni
Ilość komentarzy: 887
Oceny: -9162
Kibicuje:
Polska FC Barcelona
02.04.2016 / 12:04:42
/ -19
Pierdolisz jak potłuczony.

Tabela