Messi pobił kolejny rekord. Najlepszy strzelec La Liga w domowych meczach

Christian Bertrand / Shutterstock.com
FC Barcelona pokonała Deportivo La Coruna 4:0 w sobotnim meczu 8. kolejki hiszpańskiej La Liga. Po przerwie spowodowanej kontuzją na boisko wszedł Leo Messi i... pobił kolejny rekord La Liga.

Argentyńczyk pojawił się na boisku w drugiej połowie. Niecałe trzy minuty zajęło mu zdobycie gola, dzięki czemu stał się najlepszym w historii hiszpańskiej ekstraklasy strzelcem na własnym boisku.

Aż do wczoraj Messi dzielił pierwsze miejsce z Telmo Zarrą, legendarnym piłkarzem Athletic Bilbao. Obaj mieli po 179 trafień na własnym stadionie.

Trzeci w klasyfikacji jest Alfredo di Stefano ze 151 bramkami, identyczny dorobek ma Quini. Obu wkrótce wyprzedzi zapewne Cristiano Ronaldo, który ma 150 "domowych" trafień w lidze hiszpańskiej.
Źródło: sport-english.com