Messi wrócił do kadry. I to jak! Bramka "z niczego" dała zwycięstwo z Urugwajem [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02/09/16 07:18, Komentarzy: 20

38
20

Lionel Messi po przegranym finale Copa America zapowiedział zakończenie kariery reprezentacyjnej. Ale długo nie wytrzymał. Właśnie wrócił do kadry i walnie przyczynił się do eliminacyjnego zwycięstwa odniesionego nad Urugwajem.

W hicie eliminacji do mistrzostw świata w Ameryce Południowej nie obejrzeliśmy zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Do 42 minuty utrzymywał się remis, a potem gwiazda Barcelony zdobyła gola, który... również nie był wynikiem szczególnie "podbramkowej" sytuacji. Argentyńczyk przyjął bowiem piłkę daleko od pola karnego, zakręcił obrońcami i mimo ich asysty oddał precyzyjny strzał spoza "szesnastki". Wystarczyło.

W drugiej połowie Messi i spółka musieli radzić sobie w dziesiątkę, bowiem tuż przed przerwą czerwoną kartkę obejrzał Paulo Dybala. Snajper Juventusu otrzymał drugą żółtą kartkę po faulu na Mathiasie Corujo, ale okoliczności wyrzucenia z boiska napastnika były bardzo kontrowersyjne. Piłkarz schodził ze łzami w oczach.

Ostatecznie Argentyńczykom udało się dowieźć zwycięstwo, dzięki czemu w 7 meczach ugrali już 14 punktów i są liderem swojej grupy. Dopiero piąta jest Brazylia, ale Canarhinos pewnie pokonali 3:0 Ekwador w debiucie nowego selekcjonera, Tite.