betclic

"Messi zabawia się z despotą"

Ostatnia aktualizacja: 03/08/15 11:39, Komentarzy: 4

2
4
Fot. charnsitr/Shutterstock

Organizacja Praw Człowieka potępiła Lionela Messiego, oskarżając go o "zabawianie się z despotą" podczas pobytu w Gabonie.

Lionel Messi kilkanaście dni temu odwiedził Gabon i jego prezydenta, gdzie brał udział w uroczystości rozpoczęcia prac nad jednym ze stadionów piłkarskich. Ta wizyta nie spodobała się Organizacji Praw Człowieka.

- Zapewniając usługi pijarowskie prezydenckiej rodzinie Bongo, Lionel Messi poważnie podważył wiarygodność własnej fundacji charytatywnej - ogłosiła organizacja.

Zarzuciła ponadto Argentyńczykowi, że wspiera prezydenta, który wielokrotnie łamał prawa człowieka, a jego reżimowa władza doprowadziła do śmierci wielu dzieci w Gabonie. Organizacja skrytykowała piłkarza za podróż do państwa w ramach kampanii promocyjnej organizowanego tam w 2017 roku Pucharu Narodów Afryki, za którą miał otrzymać pieniądze.

- Jeśli Messi chce pomóc Gabonowi, to zamiast zabawiać się z tamtejszym prezydentem, powinien wydać oświadczenie, w którym wyraża solidarność z prześladowanymi i wzywa reżim do śledztwa w sprawie rytualnego mordowania dzieci - podkreśliła Organizacja Praw Człowieka.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
thefirehunter
Zarejestrowany od: 663 dni
Ilość komentarzy: 3302
Oceny: -6148
Kibicuje:
Real Madryt
03.08.2015 / 15:55:47
Koniec świata.
Junior starszy
bajtek2205
Zarejestrowany od: 783 dni
Ilość komentarzy: 252
Oceny: +2627
Kibicuje:
AC Milan
03.08.2015 / 11:56:27
Ehh.. trochę organizacje pokrzyczą, pojęczą, potępia Messiego, a na końcu Messi i tak będzie miał to gdzieś, gdy spojrzy na kwitek z przelewu od prezydenta Gabonu. Smutne to, ale niestety w dzisiejszych wiele ludzi, gdy tylko rzuci się im odpowiednią sumkę, to nie będą się przejmować jakimiś zabitymi dziećmi...Szkoda, że akurat w tym przypadku robi to osoba, która jest dla wielu dzieci autorytetem.
Junior
vadner
Zarejestrowany od: 772 dni
Ilość komentarzy: 37
Oceny: +194
Kibicuje:
Bayern Monachium Polska FC Barcelona
03.08.2015 / 15:58:32
Szkoda własnie takich ludzi jak ty, kilka lat temu już Messi obiecał że przyleci do Gabonu, po prostu dotrzymał danego słowa. Może i dostał za to kasę, ale co w tym złego oprócz tego że boli cie dupa.

Tabela