Messi znowu strzela z wolnego i zapewnia Barcelonie awans [VIDEO]

Christian Bertrand/Shutterstock
FC Barcelona pokonała 3:1 Athletic Bilbao w rewanżowym spotkaniu - porażka 1:2 w pierwszym meczu - i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 35 minucie. Neymar dośrodkował do Luisa Suareza, a ten popisał się kapitalnym uderzeniem z powietrza.

Na początku drugiej połowy mieliśmy już 2:0. W 48 minucie w polu karnym faulowany był Neymar, który chwilę później wykorzystał rzut karny.

Trzy minuty później zupełnie niespodziewanie kontaktowego gola strzelili goście. Gorka Elustondo dośrodkował z prawej strony boiska, a po uderzeniu głową Jaspera Cillesena pokonał Enric Saborit.

W 78 minucie losy spotkania rozstrzygnął Lionel Messi. Argentyńczyk, tak jak w ligowym spotkaniu z Villarreal, zdobył bramkę z rzutu wolnego i zapewnił swojej drużynie awans do ćwierćfinału Pucharu Króla.