To miała być formalność, a Real strzelił grając w "10"! Sensacyjne El Clasico! [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02/04/16 22:18, Komentarzy: 68

6
68

Realowi udał się rewanż za porażkę w poprzednim El Clasico - Królewscy niespodziewanie wywieźli z Camp Nou komplet punktów mimo, że kończyli mecz w osłabieniu. Widowisko było pełne emocji, ale też kontrowersji sędziowskich.

Początek spotkania stał pod znakiem przewagi gospodarzy, którzy nie potrafili jednak realnie zagrozić bramce Keylora Navasa. Przed pierwszą szansą stanął w dziesiątej minucie Luis Suarez. Urugwajczyk otrzymał podanie w polu karnym od Neymara, ale fatalnie skiksował. W 19 minucie bramkarz "Królewskich" musiał już interweniować - popisał się doskonałą paradą przy strzale Ivana Rakiticia.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło pięć minut później. Lionel Messi upadł w polu karnym po interwencji Sergio Ramosa i domagał się rzutu karnego. Sędzia tymczasem zupełnie inaczej zinterpretował tę sytuację i puścił grę.

W 25 minucie Real Madryt oddał pierwszy celny strzał. Uderzenie Cristiano Ronaldo nie sprawiło większych problemów golkiperowi Barcelony.

Końcowe minuty pierwszej odsłony były nieco bardziej wyrównane. Najpierw bramkę próbował zdobyć Daniel Alves, a potem po przeciwnej stronie Karim Benzema. Do końca pierwszej połowy wynik się jednak nie zmienił i oba zespoły na przerwę schodziły z bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Barcelona miała przewagę, lecz tym razem jej akcję zdawały się dużo bardziej niebezpieczne. W 54 minucie piękną podcinką popisał się Lionel Messi, ale jeszcze lepszą interwencją Keylor Navas. Chwilę później Barcelona w końcu dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Bramkę dla gospodarzy po uderzeniu głową zdobył Gerard Pique.

Odpowiedź gości była natychmiastowa. Fantastyczną akcję indywidualną przeprowadzić Marcelo. Brazylijczyk podał do Toniego Kroosa, ten posłał piłkę wzdłuż bramki, a tam w efektowny sposób piłkę w siatce umieścił Karim Benzema.

W 81 minucie mogło być 2:1 dla Realu. Gareth Bale uderzeniem głową pokonał wprawdzie Claudio Bravo, lecz bramki nie uznał sędzia, który dopatrzył się faulu Walijczyka na Jordim Albie i trzeba powiedzieć, że była to kolejna kontrowersyjna decyzja. "Królewscy" jednak wyraźnie się rozochocili i za moment w poprzeczkę trafił Cristiano Ronaldo.

W końcówce spotkanie miało wręcz niewiarygodny przebieg. Najpierw w 83 minucie czerwoną kartkę otrzymał Sergio Ramos, a raptem 120 sekund później Cristiano Ronaldo wyprowadził Real na prowadzenie.

Barcelona spróbowała jeszcze podjąć walkę, ale ostatecznie jej się to nie udało. Walka o mistrzostwo Hiszpanii trwa!
Halamadrid319
Zarejestrowany od: 694 dni
Ilość komentarzy: 8376
Oceny: +41035
Arsenal Londyn Leicester City FC PSG Juventus Turyn PSV Eindhoven Feyenoord Lech Poznań Polska Portugalia Real Madryt
04.04.2016 / 18:21:58
Gratulacje Real!!!
bytom1920
Zarejestrowany od: 1383 dni
Ilość komentarzy: 997
Oceny: -159
CA Boca Juniors Argentyna Zagłębie Lubin Arka Gdynia Polska FC Barcelona Odra Opole Polonia Bytom
04.04.2016 / 12:06:49
/ -15
Udał się rewanż :D W dwumeczu 2:5 i 7 pkt straty do Barcy .No ale trzeba sie z czegos cieszyć .Bądzmy tolerancyjni i dajmy sie kibicom Realu nacieszyc tą chwilą ,bo wiecej okazji do radości raczej juz mieć nie bedą .
03.04.2016 / 20:54:27
I jeszcze strzelił Ronaldo. Narazie ucichną Ci co głosili że strzela tylko słabym drużynom
misiu325
Zarejestrowany od: 649 dni
Ilość komentarzy: 287
Oceny: +1209
Liverpool FC FC Barcelona
03.04.2016 / 13:26:27
Średni mecz znając oba zespoły, jestem kibicem Barcy i naprawdę się zawiodłem postawą MSN. Gratulacje dla obrony Realu, zasłużone zwycięstwo. Jeszcze jedno zdanie dotyczące sędziów-TRAGEDIA, przeważnie oglądam ligę angielską i tam sędziowanie jest o niebo lepsze niż w lidze hiszpańskiej i jak słyszę że sędzią meczu jest "Hernandez Hernandez" to wiem że mecz będzie niesprawiedliwy, kto wiem, może gdyby był inny sędzia to mecz by się potoczył inaczej.

03.04.2016 / 09:38:42
Dlaczego sensacyjne? Real w ostatnich latach gra lepiej na Camp Nou niż u siebie, można było się spodziewać takiego wyniku.
tazoWT
Zarejestrowany od: 666 dni
Ilość komentarzy: 117
Oceny: +454
Manchester United Leicester City FC Watford FC Bayern Monachium Borussia Dortmund Lech Poznań Polska Real Madryt Sevilla Termalica Nieciecza
03.04.2016 / 09:20:43
Jaka formalność? Zawsze gdy grają te dwie drużyny, to nie wiadomo, co może się zdarzyć. Nawet jakby w składach mieli amatorów piłki nożnej, to sama nazwa KLUBU do czegoś zobowiązuje i już tak będzie zawsze, że to są najbardziej wyczekiwane dwa mecze, na całym świecie, w każdym sezonie.
Piterek_13
Zarejestrowany od: 739 dni
Ilość komentarzy: 1778
Oceny: +7261
Juventus Turyn Górnik Zabrze Polska Real Madryt
03.04.2016 / 09:15:57
Zizou jednak okazał się szczęśliwy dla Realu :)
zks
Zarejestrowany od: 632 dni
Ilość komentarzy: 87
Oceny: +131
Arsenal Londyn Chelsea Londyn Manchester United Liverpool FC Manchester City Bayern Monachium Borussia Dortmund AC Milan Juventus Turyn Ajax Amsterdam
03.04.2016 / 08:23:05
nareszcie w końcu wygrał real oby do konca sezonu
Lisu25
Zarejestrowany od: 305 dni
Ilość komentarzy: 10
Oceny: +71
Brazylia Chelsea Londyn Manchester United Francja Bayern Monachium Borussia Dortmund Niemcy Węgry Islandia Włochy
/ -34
chcialbym final ligi mistrzow barca-real, wtedy uwazam ze trio fcb moglo by obedrzec real ze skory.
/ -27
Ja nie ogladam bbva wole anglie, jednak derbi obejrzalem i powiem wam tak przemyslenia fana Arsenalu;
Barca jechała real przez 60min, w tym czasie grali na 70% swoich checi , jakby to byla liga mistrzow real lezalby juz 3-0 pewno, potem real wyrownal i jak to real zlapał wiatr w zagle i zasluzenie potem wygrali, sedziowie tragedia.
jednak uwazam wbrew temu co piszecie, ze gdyby to byl mecz o stawke wynik bylby dla fcb, wiem bzdura jak el clasico nie o stawke? jednak jednak to nie bylo to.
sedziowie zabrali realowi gola, natomiast ramos zagral o 30min dluzej, w 50' juz powinien wyleciec, na kazdym boisku czy to hiszpanskim, czy angielskim.
Exile
Zarejestrowany od: 600 dni
Ilość komentarzy: 275
Oceny: +2121
Legia Warszawa FC Barcelona Hiszpania
03.04.2016 / 03:31:39
Zasłużone zwycięstwo Realu, naszym sie chyba zbytnio nie chciało grać.
Jerry 2
Zarejestrowany od: 1196 dni
Ilość komentarzy: 6894
Oceny: -7689
02.04.2016 / 23:30:11
/ -37
Pepe i Ramos do wyjebania z Realu,wiekszosc meczow przejebana z ich winy.Trzeba szukac nowych na ich miejsce.
zeo1818
Zarejestrowany od: 285 dni
Ilość komentarzy: 94
Oceny: +447
Bayern Monachium Real Madryt
02.04.2016 / 23:22:57
Sędziowie jak zwykle w ważnych meczach dają dupy, kurwa a powtórki dopiero możliwe za 2 lata gdyby ten jebany Blatter to zrobił to dzisiaj byłoby 1-3
mpawcio21012
Zarejestrowany od: 396 dni
Ilość komentarzy: 49
Oceny: +246
Legia Warszawa Polska Real Madryt
02.04.2016 / 23:06:37
Każda drużyna grała dobrze starała się na swój sposób nie ma co tu winić piłkarzy
antypol
Zarejestrowany od: 270 dni
Ilość komentarzy: 133
Oceny: +431
Niemcy
02.04.2016 / 23:02:33
Praca arbitrow czysta tragedia natomiast wygrali lepsi mimo wszysko FCB pozdrawiam.
duki
Zarejestrowany od: 1503 dni
Ilość komentarzy: 674
Oceny: +1510
Bayern Monachium AC Milan
02.04.2016 / 22:53:37
dalej chcecie gadac ze Ronaldo tylko strzela ze słabymi zespołami.... brawo Real utarliscie im nosa. Graja niezle ale maja za duzo kibiców sezoowych bez szacunku dla innych klubów a szacunek to podstawa.
michalm7
Zarejestrowany od: 714 dni
Ilość komentarzy: 430
Oceny: +1423
Brazylia Arsenal Londyn Olympique Lyon Olympique Marsylia Juventus Turyn Ajax Amsterdam Benfica Lizbona Valencia FC Barcelona Hiszpania
02.04.2016 / 22:53:26
/ -12
Ramos powinien wylecieć w 26 minucie. Barca grała słabo i dlatego przegrała. Real też nie zachwycał.
02.04.2016 / 22:49:02
Wygrał lepszy......ogólnie mecz na średnim poziome biorąc pod uwagę składy obu drużyn.....Simeone ma ciekawy materiał do ligi mistrzów......
DobryGooral
Zarejestrowany od: 257 dni
Ilość komentarzy: 41
Oceny: +158
AS Roma Cracovia Polska FC Barcelona CD Tenerife
02.04.2016 / 22:46:08
nie no... Neymar chyba nie dojechał na mecz, Rakitic tracił co drugą piłę zresztą Iniesta nie był dużo lepszy. Poza Pique nikomu się po prostu NIE CHCIAŁO. Jako kibic Barcy gratuluję Realowi. W chuj zasłużone zwycięstwo. Powinno być 3:1 ale sędzia pała.
Szymek155
Zarejestrowany od: 250 dni
Ilość komentarzy: 206
Oceny: +409
02.04.2016 / 22:45:46
Bardzo nudny mecz moim zdaniem ;) Chodź z momentami takiego zrywu ;) Zasłużenie Ramos wyleciał chociaż jestem wielkim Fanem Realu muszę to przyznać . Na plus Casemiro , który dobrze kasował akcje Barcelony . Mecz trochę gorszy Kroosa tak to inni bez szału ;) Dobry mecz Pique , Navasa czy Bravo . Hala Madrid <3
kapek1411
Zarejestrowany od: 643 dni
Ilość komentarzy: 158
Oceny: +1076
Manchester United Real Madryt
03.04.2016 / 00:49:06
Gorszy mecz Kroosa nie powiedział bym :) nawet nie chodzi mi o asystę po prosty był to w tym sezonie jeden z lepszych meczów jeszcze z takim rywalem :)
CR7POLSKAFAN
Zarejestrowany od: 1297 dni
Ilość komentarzy: 25
Oceny: +203
Górnik Łęczna Real Madryt
02.04.2016 / 22:42:38
Virtusi przegrali to chociaż Real wygrał :DDD Hala Madrid! Chociaż nie rozumiem czemu bramka Bale'a nieuznana :/
Oceny: +649
Liverpool FC Leicester City FC PSG Bayern Monachium Borussia Dortmund AC Milan AS Roma Juventus Turyn Ajax Amsterdam Wisła Kraków
02.04.2016 / 22:39:44
Oj :) jedno co mnie cieszy Porażka Barcy.
przyznam że dzisiaj Barca grała jak ogóry, więc połowa tego się zgadza

ale ładny gol Krysi, a to rzadkość, zazwyczaj nogę dostawia albo a karniaki wali częściej niż Peszko
02.04.2016 / 22:33:29
Gratulacje dla Realu, byli lepiej przygotowani. Ogólnie mecz stał na słabym poziomie. Widać że piłkarze Barcy przeszli kolo meczu, widocznie nie służy im przerwa na reprezentacje ot to. A mają przewagę i troszkę zlekceważyli przeciwnika. Przynajmniej będzie ciekawiej. Pozdrawiam!
WoSeba
Zarejestrowany od: 381 dni
Ilość komentarzy: 6
Oceny: +115
Liverpool FC Polska FC Barcelona
02.04.2016 / 22:37:34
Dodać też można że praca arbitrów nie była na wysokim poziome :)
duki
02.04.2016 / 22:58:30
no kolego podejrzewam ze sedziowie sa winni porażki barcy bo kibice sa przyzwyczajeni ze sedziowie graja z nimi jak i fifa... heh nie nie te czasy juz sie skończyły ;)
kulik94
Zarejestrowany od: 1536 dni
Ilość komentarzy: 141
Oceny: +1321
02.04.2016 / 22:33:27
Gratulacje dla Realu przerwali piękną serię Barcy i w jakimś stopniu liczą się w walce o mistrzostwo. Zasłużone zwycięstwo. Mam nadzieję że przerwa reprezentacyjna tak podziałała na Barce i w meczu z Atleti wejdą na swój najwyższy poziom.
Mati 09
Zarejestrowany od: 654 dni
Ilość komentarzy: 2942
Oceny: +14011
Arsenal Londyn Borussia Dortmund Pogoń Szczecin Polska
02.04.2016 / 22:33:23
Real pokazał charakter i zasłużenie wygrali !!
Manutd1997fan
Zarejestrowany od: 462 dni
Ilość komentarzy: 213
Oceny: -78
Manchester United
02.04.2016 / 22:33:19
Albe juz dawno bym zajebal za te pajacowanie. Jak do huja sedzia nie uznal bramki bale?
Oceny: -4783
Brazylia Chelsea Londyn Anglia Olympique Marsylia Bayern Monachium AC Milan Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Porto
02.04.2016 / 22:31:41
Brawo REAL ! Ronaldo zamyka usta krytykom. Jest def pomocnik Real gra :)
bonzo
Oceny: +518
02.04.2016 / 22:47:06
nie zamyka on tylko zamyka usta pepe jak go czestuje wackiem, a potem role się odwracają
Buszek
02.04.2016 / 22:31:36
ile barca miala meczy bez przegranej ??? 39 ?
Kibic100
Zarejestrowany od: 293 dni
Ilość komentarzy: 129
Oceny: +1149
Bayern Monachium Borussia Dortmund Polska Real Madryt FC Barcelona Sevilla Lechia Gdańsk
02.04.2016 / 22:30:27
Nie myslalem ze jestem az takim kibicem Realu , pod koniec serce bilo mi jak bym ogladal mecz Reprezentacji Polski . Sedziowie byli beznadziejni i szkoda ze niestety ich slabe sedziowanie przeszkodzilo Realowi w strzeleniu bramki ale i tak wygrali . Brawo Real .
02.04.2016 / 22:29:55
Nawet bukmacherzy nie dawali większych szans Realowi, a jednak. Brawo Real, Barca w końcówce wyglądała jak dziecko we mgle. Hala Madrid
escobar81
Zarejestrowany od: 589 dni
Ilość komentarzy: 1905
Oceny: +11546
Arsenal Londyn Borussia Dortmund Fiorentina Górnik Zabrze GKS Katowice Polska Real Madryt
02.04.2016 / 22:27:11
Osobiście uważam ,że to było jedno z najgorszych starć ostatnich lat.Sędziowanie tragiczne,natomiast Real w pełni zasłużył na zwycięstwo.Szacunek za wiarę grając w 10.Brawo.Nie mam pojęcia co się stało z Barceloną w tym meczu.Cóż to jest właśnie piękno piłki......nigdy nic nie wiadomo.Dlatego tak bardzo kocham ten sport.Niestety dziś idę spać smutny.

/ -18
I co visca pieski? Karłowi się chyba sterydy skończyły, albo Real był po prostu ponad jego siły. CZOŁEM WIELKIEMU REALOWI!
bonzo
Oceny: +518
02.04.2016 / 22:50:20
hala cipka xD
Kibic100
02.04.2016 / 22:35:13
Kibice Realu maja godnosc a ty chyba godnosci nie masz . Wyzywasz jednego z najlepszych zawodnikow na swiecie , bo sam jestes nieudacznikiem . Nie jestem fanem Messiego ale nie lubie takich frajerow jak ty . Brawo Real ! Brawo Ronaldo !